Мільйонам українців за кордоном необхідно гарантувати реалізацію виборчих прав Рекомендовані

П'ятниця, 11 жовтня 2013 05:55 Автор  Опубліковано в Дитяча кімната Прочитано 2361 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

10 жовтня 2013 року У Верховній Раді України відбувся брифінг на тему: «Захист виборчих прав українців за кордоном: ініціатива народних депутатів і громадських організацій».

У брифінгу взяли участь народні депутати України Олег Канівець, Олесь Доній, Андрій Шевченко та голова Комітету виборців України Олександр Черненко, повідомили у КВУ.

На брифінгу було анонсовано ініціативу народних депутатів України та громадських організацій стосовно розробки змін до законодавства, які гарантуватимуть реалізацію виборчих прав українців, що тимчасово проживають за кордоном. Учасники заходу повідомили, що їхня ініціатива зумовлена фактичним порушенням виборчих прав сотень тисяч, а то й мільйонів українців,яким гарантоване лише право голосувати за політичні партії. В наших громадян, які голосують на закордонних дільницях, відсутня можливість обирати депутатів-мажоритарників.

Насамперед, питання є проблемним з точки зору соціальної справедливості. Про це заявив народний депутат України Олег Канівець. «Наші співвітчизники, що працюють і проживають за кордоном, тільки минулого року інвестували за різними даними в українську економіку від 7,5 до 15-20 мільярдів доларів. Трудові мігранти найбільші інвестори нашої економіки, а відтак вони беруть активну участь у житті держави. Вони абсолютно справедливо вимагають забезпечення своїх прав у повному обсязі», - наголосив Канівець.

Олександр Черненко зазначив, що забезпечення повного виборчого права для українців, які проживають за кордоном, потребує суттєвого вдосконалення законодавства. «По-перше, не всі українські трудові емігранти знаходяться на обліку. Головним чином, це пов’язано з труднощами процедури реєстрації. ЇЇ необхідно спростити. По-друге,є проблеми з використанням свого права голосу навіть у зареєстрованих за кордоном українських виборців. По-третє,питання забезпечення українцям за кордоном права голосу в одномандатних округах треба вирішити в рамках Конституційних норм, а також із дотриманням прав інших виборців та осіб, що балотуватимуться», – заявив голова КВУ.

Народний депутат України Олесь Доній наголосив, що повернення виборчих прав сотням тисяч, а то й мільйонам українців, буде мати суттєве соціальне значення. Йдеться,переважно, про суспільно активних громадян, які, проживаючи за кордоном, цікавляться тим, що відбувається в Україні.

Перший заступник голови парламентського комітетуз питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Андрій Шевченко звернув увагу на те, що питання відновлення виборчих прав українських трудових мігрантів необхідно розглядати в контексті підписання угоди про асоціацію з ЄС, а також в ключі подальшої інтеграції України в спільноту демократичних держав Європи.

Джерело: pohlyad