Український фільм "Земля" увійшов у п’ятірку світових шедеврів кінематографу

Середа, 09 грудня 2015 08:14 Автор 
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

До свого 70-річчя ЮНЕСКО сформувала список з п’яти фільмів, які представлять фестиваль світових шедеврів, серед них і український художній фільм Олександра Довженка "Земля".

 Про це під час брифінгу повідомила голова Міжнародного фонду культурного співробітництва Влада Литовченко, передає кореспондент УНН.
"До 70-річчя створення ЮНЕСКО та до 120-річчя світового кінематографу виокремлено 5 фільмів, які будуть складати фестиваль світових шедеврів. І художній фільм Олександра Довженка "Земля" увійшов у цю п’ятірку", - зазначила вона.

Земля - ​​останній фільм з так званої "української трилогії" режисера Олександра Довженка. Прем'єра фільму відбулася в 1930 році. Картина, знята незадовго до відкриття Київській кіностудії, є загальновизнаною вершиною радянського німого кіно.

Коли фільм отримав грандіозний успіх у Європі (тоді як в Україні він був заборонений), Довженко з подивом відреагував на цю новину. Після прем'єри в Берліні про Довженка з'являється 48 статей, у Венеції італійські кінематографісти назвали його "Гомером кіно".

У СРСР стрічку реабілітували лише в 1958 році, після міжнародного референдуму у Брюсселі, де вона увійшла до числа 12 найкращих фільмів всесвітньої історії кіно.

3 вересня державне агентство України з питань кіно та Національний центр Олександра Довженка випустили в прокат кінозбірку "Довженко. Одеський світанок. Арсенал".