Молоді українські режисери розповіли про Каннський кінофестиваль

Середа, 29 червня 2016 13:11 Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Під час роботи 69-го Каннського кінофестивалю молоді українські режисери отримали можливість не лише представити свої фільми, а й зав’язати корисні контакти із західними кінематографістами

Про це вони розповіли під час зустрічі в неформальній обстановці за участю голови Держкіно України Пилипа Іллєнка та засновника громадської організації "Ініціатива заради майбутнього" Ігоря Янковського, який профінансував їх поїздку до Франції.

"Наша головна мета – допомогти українським режисерам зав’язати корисні зв’язки на міжнародному рівні, сприяти в їх професійному та творчому розвитку. А завдяки участі в міжнародних кінофестивалях, присутності на них молодого покоління режисерів ми зміцнюємо українську позицію на міжнародному рівні!" - поділився своїм баченням підтримки українського кінематографу меценат Ігор Янковський.

Україна повертається на орбіту світового кінематографу – Ігор Янковський - фото 1

Голова Держкіно Пилип Іллєнко і меценат Ігор Янковський

Пилип Іллєнко розповів про перший в історії українського кінематографу бізнес-ланч, який Держкіно провело спільно з ГО "Ініціатива заради майбутнього" на Каннському кінофестивалі.

"На певному етапі свого розвитку українське кіно випало зі світового кінематографу. Головними критеріями при цьому виступають не кількість завойованих нагород та відзнак, а присутність на фестивалях, підтримка постійного діалогу з іноземними колегами щодо перспектив співпраці, створення фільмів в копродукції. Цього року ми гучно заявили про українське кіно на наймасштабнішому кінофорумі, де вперше провели бізнес-ланч "MeetUkrainianProducers" та налагодили перспективний діалог з іноземними продюсерами".

Україна повертається на орбіту світового кінематографу – Ігор Янковський - фото 2

Модератор зустрічі Тагір Імангулов спілкується з Пилипом Іллєнко

Молоді режисери, які стали учасниками проекту "Коротше, Канни!", також поділилися своїми враженнями та досягненнями від поїздки. "Головне, що Канни надихають знімати нові фільми, щоб повернутися туди вже для участі у конкурсній програмі", - сказала учасниця зустрічі, Маргарита Кузьміна. Режисер Павло Остріков зізнався, що до поїздки в Канни ніяк не міг закінчити свій кіносценарій, а після повернення написав вже два нових.

Україна повертається на орбіту світового кінематографу – Ігор Янковський - фото 3

Павло Остріков ділиться враженнями від участі в Каннах

"Ми не лише змогли представити свої проекти іноземним продюсером, розпочати важливі перемовини про співробітництво, а й відвідали чимало цікавих та важливих для професійного розвитку майстер-класів, познайомилися зі своїми колегами та професійними кінематографістами з інших країн" - розповів молодий режисер Наріман Алієв та додав, що після повернення з Канн веде переговори з французьким продюсером щодо реалізації свого майбутнього проекту.

Україна повертається на орбіту світового кінематографу – Ігор Янковський - фото 4

Режисер Наріман Алієв спілкується з журналістами

Україна повертається на орбіту світового кінематографу – Ігор Янковський - фото 5

Організатори зустрічі разом з молодими режисерами