×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 56

В Україні названо лауреатів Шевченківської премії.

Вівторок, 19 лютого 2013 11:03 Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

В Україні оголошено лауреатів Шевченківської премії.

Ними стали 80-річний художникПетро Печорний[член НСХУ (1971), Народний художник України (1997). Професор (2000)]. Він отримає премію за серію декоративних тарелей за мотивами творів Тараса Шевченка. Художник народився 2 вересня1932 року у селі Роїще Чернігівської області. У 1966 році закінчив Ленінградське вище художньо-промислове училище ім. В. Мухіної. Працює в галузі графіки, декоративно-прикладного мистецтва  в царині керамікаи. Основні твори: серія тарілей „Козак Голота”, „Козак Мамай”, „Байда” (1982), „Дерево життя” (1985), дек. скульптури – „Відродження”, „До світла” (2000) тощо.

У галузі театрального мистецтва звання лауреата присуджено 48-річному театральному режисерові Дмитру Богомазову за вистави "Гамлет" у Одеському українському театрі ім. Василька, "Гості прийдуть опівночі" у столичному театрі на Лівому березі, "Щуролов" Київського театру "Вільна сцена". Дмитро Богомазов народився 14 лютого 1964 року у Свердловську. 1995 року закінчив Київський театральний інститут ім. Карпенка-Карого у майстерні Е. Митницького. Працює у театрі на лівому березі Дніпра. Як стверджує критик Юлія Пятецька: «У роботах Богомазова завжди присутній  метафізичний наліт, якийсь відвертий сюр, і будь-яка ситуація у його викладі має нескінченну кількість транскрипцій».

Також Шевченківським комітетом було присуджено премію 71-річному Леоніду Горлачу за за збірку віршів "Знак розбитого ярма". До неї увійшли поезії та поеми за кілька останніх років. Леонід Никифорович Горлач (Коваленко) народився 4 квітня 1941 р. в містечку Ріпках на Чернігівщині.Після закінчення Ніжинського педінституту вчителював, працював у редакціях Ніжинської та Чернігівської молодіжних газет, у видавництві «Дніпро» Основні збірки віршів: «Лебеді» (1967), «Танок дощу» (1971), «Співучий млин» (1974), «Четвертий вимір» (1977), «Зірниці» (1978), «Світовид» (1980), «Ми у світі» (1984) та ін. Відомо, що Леонід Горлач за радянських часів обіймав посаду директора Бюро пропаганди художньої літератури у Спілці письменників. Нагороджений медаллю "За будівництво Байкало-Амурської магістралі".

Треба сказати, що у списку на звання лауреата Шевченкувської проемії були такі відомі літератори, як Мирослав Дочинець, Юрій Буряк, Володимир Лис, Костянтин Москалець. Тому, очевидно, Шевченківський комітет мав досить вагомі підстави, щоб віддати престижну премію України саме Леонідові Горлачу.

Шевченківську премію започаткували 1961 року. Переможців нагородять 9 березня. Цьогорічна премія становить 260 тисяч грн. кожному.

© Риженко Тетяна,2013