×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 56

В Україні 2014 рік оголошено роком Т. Г. Шевченка

Середа, 20 лютого 2013 14:39 Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

У 2014 році виповнюється 200 років від дня народження геніального українського поета, художника та  громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Тому в Україні цей рік пройде під його іменем. З цього приводу на сайті голови держави було опубліковано указ № 257/2012 "Про додаткові заходи щодо підготовки і святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченко".

Відповідно до цього Указу Кабінетові міністрів України слід забезпечити святкування міжнародною спільнотою  ювілею Тараса Шевченка в Росії, Казахстані, Литвіта Польщі, організувати та провести в 2014 г. всеукраїнський Шевченківський форум "Свою Україну любіте!" і Шевченкоівський міжнародний літературний конгрес.

Також Кабміну доручено розробити та затвердити державну програму "Шевченківський дім", створити логотип святкування 200-річчя від дня  народження Шевченка, заснувати гуманітарний проект "Шевченківські читання", завершити видання повного зібрання творів Шевченка у 12 томах і "Шевченківської енциклопедії" в 6 томах, перевести в факсимільні видання рукописні збірки творів, альбомів та листів Т.Г. Шевченка.

Також уряд повинен видати "Кобзар" іноземними мовах, зокрема англійською, німецькою, французькою, російською, польською, казахською, литовською. Заплановано видання літопису життя і творчості Шевченка, альбом репродукцій його творів, каталог повернених в Україну документів і матеріалів, пов'язаних із життям та творчістю великого Кобзаря.

Згідно Указу, Кабмін має створити Міжнародний фестиваль хорового співу в Каневі Черкаської області; організувати запис хорових творів на слова Тараса Шевченка; завершити створення художньо-просвітницького серіалу про життя і творчість Т.Г. Шевченка.
Кабміну також доручено провести ремонтно-реставраційні роботи в Національному музеї Т.Г. Шевченка та його філіалах в Києві, Літературно-меморіальному будинку-музеї Т.Г. Шевченка та Меморіальному будинку-музеї Т.Г. Шевченка, а також обладнати приміщення цих музеїв сучасними засобами охоронної сигналізації й музейним обладнанням, створити інтерактивні музейні експозиції, опрацювати питання надання підтримки діяльності Музею-квартири Тараса Шевченка в Санкт-Петербурзі.
Кабміну доручено до 2014 року забезпечити побудову пам'ятника Тарасу Шевченку в столиці  Республіки Казахстан місті Астані. Також потрібно вивчити стан об'єктів, пов'язаних з ім'ям Т.Г. Шевченка, що знаходяться в Україні і за кордоном, вжити в установленому порядку заходів щодо їхнього збереження та охорони.
Кабмін має розробити питання про проведення відповідних урочистостей на рівні Організації Об'єднаних Націй, зокрема проведення міжнародної Шевченківської конференції, а також долучення до календару пам'ятних дат ЮНЕСКО на 2014 рік ювілею Т.Г. Шевченка.

Крім того, Кабмін має прийняти разом з Київською міською державною адміністрацією заходи щодо створення в установленому порядку музею Кирило-Мефодіївського товариства.

Уряду разом із Черкаською обласною державною адміністрацією доручено розробити питання про створення в Каневі вищого навчального закладу з підготовки фахівців гуманітарного профілю, Співочого поля біля підніжжя Тарасової гори, будівництво Тарасової церкви, а також Музею Тараса Шевченка в с. Моринці Черкаської області.
Раді міністрів Автономної Республіки Крим, Київській обласній та Севастопольській міській державним адміністраціям доручено доопрацювати регіональні плани заходів з підготовки та святкування 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, передбачивши проведення ремонтних та реставраційних робіт, робіт з благоустрою та впорядкування об'єктів, пов'язаних із ім'ям славетного українця.
Державному комітету телебачення та радіомовлення України доручено забезпечити широке висвітлення заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка.

 

© Риженко Тетяна,2013