×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 56

Урядова премія ім. Лесі Українки 2012 року

Четвер, 21 лютого 2013 09:34 Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

20 лютого 2013 року Комітет з присудження урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва  визначив лауреатів Премії за 2012 рік у трьох номінаціях.

За результатами таємного голосування, у номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогу здобув Григорій Фалькович за книгу «Хвацькі вірші», що вийшла у видавництві «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га». Видання розраховане на широку аудиторію – від наймолодших читачів п’яти-шести років до дорослих.

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» було відзначено майстерність художниці Марини Пузиренко  за оформлення книги видавництва «Фактор» «Чудова мандрівка Нільса з дикими гусьми» Сельми Лагерльоф.

Кращою театральною виставою для дітей та юнацтва визначено музичну виставу-казку Київського національного академічного театру оперети «Пригоди бременських музикантів» за п’єсою В.Ліванова та Ю.Ентіна«Трубадур та його друзі». Режисер-постановник вистави  Тамара Тимошко-Горюшко, диригент, хормейстер-постановник Ігор Ярошенко; балетмейстер-постановник -Анжела Гречановська.

У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» лауреати не визначалися. Та й не дивно, адже, щоби присуджувати державну премію кінотрвору для дітей і юнацтва, потрібно державі хоча б профінансувати з десяток дитячих кінофільмів. На жаль, держава про це не надто дбає....
За словами першого заступника Голови Держкомтелерадіо України Анатолія Мураховського, цьогоріч на конкурс надійшло 76 художніх творів від 84 номінантів.

Перу цьогорічного лауреата премії ім. Л. Українки Г. Фальковича належать десятки книг, це і переклади, і публіцистика, і дитячі твори. Зокрема, діти полюбляють його книги «Про жабку Гапку», «Сумна історія», «Засинає ліва ніжжка», «Фікулі» тощо. Це дотепні віршики, які вийшли у видавництві «Богдан» й подобаються не тільки малим, а й дорослим.

© Риженко Тетяна,2013