×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 56

142 роки від дня народження Лесі Українки

Понеділок, 25 лютого 2013 13:21 Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Нині, 25 лютого, в Україні відзначається день народження видатної поетеси Лесі Українки.

Важко сьогодні недооцінити внесок Лесі Українки у нашу культуру та мистецтво. Її поетичне слово не тільки "звало до бою" (за її ж висловлюваннями), а й показало світові наскількиукраїнська мова барвиста, яскрава та пластична.
Леся Українка прожила лише 42 роки. 1 серпня 2013 року відбудеться сто років від того дня, як письменниця пішла з життя, та значення постаті Лесі Українки в українській культурі підтверджують чисельні твори про неї, її долю та творчість.

Одна із таких книг вийшла в Тернопільському видавництві «Богдан». Це повість-каза Євгена Білоусова "Лесина пісня". Радше, це навіть не книга, а мальовничий альбом, оформлений чудовими ілюстраціями Оксани Хейлик.
Дане видання
своєрідний арт-проект, в якому майстерно поєднано оповідання про дитинство Лесі Українки та живописні картини, що відтворюють дивний світ вразливої дитячої уяви поетеси.
Саме так люди, що небайдужі до літератури великої письменниці вшанували пам’ять про неї.

Треба сказати, що арт-проект "Лестина пісня" художниці Оксани Хейлик і автора видання Євгена Білоусова не є одинокий. У дружній співпраці вони створили ще книгу "Тарасове перо" про дитинство Тараса Шевченка , що теж вийшла у видавництві «Богдан».

© Риженко Тетяна,2013