×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 56

Михайло Іллєнко знімає фільм за мотивами поезії Тараса Шевченка

Понеділок, 04 березня 2013 14:26 Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Після розголосного фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» Михайло Іллєнко знімає стрічку "Толока". Знаменно, що для картини режисер взяв сюжет поезії Т.Г. Шевченка «У тієї Катерини хата на помості» http://litopys.org.ua/shevchenko/shev254.htm

Поезія схожа на народну думу. Отож, сподіваємося, і фільм стане народним і приверне увагу глядачів багатьох країн світу.

Наразі зараз відбуваються зйомки цього фільму, які проходять у Корсунь-Шевченківському на Черкащині, Київському національному музеї архітектури та побуту в Пирогово тощо.

Хоча режисер не відкриває усіх секретів свого фільмування, та з надійних джерел достеменно відомо, що сценарій  пройшов державний конкурс. Це означає, що половина грошей  для зйомок фільму є бюджетними, іншу половину знайшли у спонсорів. Кошторис картини становить 28 млн. гривень. Для українського кіно це досить солідна сума. Фільм порівну спонсорують Держкіно та компанія "Іллєнко-Фільм".

Михайло Іллєнко стверджує, що мріяв зняти цей фільм протягом останніх 15 років, і він розрахований "і на тих, хто любить Шевченка, і на тих, хто думає, що Шевченко – це хороший футболіст". "Хочу повернути Шевченка, щоб його розуміли", – каже постановник фільму «Толока».

Дія фільму  проходить впродовж 400 років. Головну героїню грає донька режисера - балерина Іванна Іллєнко. Стрічка з'явиться у прокаті у березні 2013 року і ознаменує 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

© Риженко Тетяна,2013