×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 56

Мюнхенська міжнародна молодіжна бібліотека опублікувала каталог White Ravens-2013

Четвер, 14 березня 2013 15:02 Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Щороку до Міжнародної молодіжної бібліотеки у Мюнхені надходять тисячі дитячих видань з усього світу. Фахівці обирають 250  найкращих із них, на які пишуть рецензії. Обрані книги потрапляють до каталогу найкращих видань року White Ravens  і бібліотека представляє їх на на найбільшому у світу дитячому книжковому ярмарку в Болоньї.

Треба зазначити, що каталог White Ravens є дуже престижним орієнтиром для критиків, авторів, видавців, ілюстраторів та для батьків. Він окреслює тенденції у сучасній дитячій літературі, розповідає про найкращі книжки для маленьких читачів з усього світу.

 Цього року на White Ravens надійшло понад  9 тисяч видань із 40 країн світу.  І найприкметнішим є те, що до каталогу White Ravens-2013 потрапило одразу ж два українських видання.Це «Вісім днів із життя Бурундука» видавництва «Грані – Т», що його написав Іван Андрусяк та проілюструвала Ганна Осадко, та книга «Ріпка» видавництва «Богдан», оформлена мистецьким об’єднанням «Аґрафка».

Треба наголосити, що для «Аґрафки» – це друга перемога постпіль, адже 2012 року проілюстрована ними «Рукавичка» того ж таки видавництва «Богдан» також потрапила до каталогу White Ravens.

«Вісім днів із життя Бурундука» Івана Анрусяка — це історія для сучасних школярів. Книжку написано з гумором, що демонструє розуміння автором тонкощів дитячої психології. Треба також сказати, що й  ілюстрації до книги цілком відповідають психології дітей. Картинки до видання написала відома українська художниця Ганна Осадко.

 «Ріпка» — це по-новому переосмислена українська народна казка, що 1991 року вийшла у світ у переспіві Івана Франка. Художники Романа Романишин і Андрій Лесів, які власне і є творчою майстернею «Аґрафка», надали добре знайомій казці про ріпку несподіваного та актуального звучання. Вони граціозно поєднали відомий текст із сучасними і достатньо  експериментальними для української дитячої книжки ілюстраціями. Арт-дизайн привертає увагу не лише маленьких читачів, а й дорослих шанувальників книжкових  видань.

У арсеналі мистецьких оформлень «Аґрафки» понад десятки книг. Серед них не тільки згадані «Ріпка» та «Рукавичка» видавництва «Богдан», а й «Може, це все» В. Шимборської польського видавництва «BOSZ», «Był Sobie PewienC złowiek» Д. Вавілов, виданого у Варшаві, антології української поезії «Червоне і чорне» (чоловічий і жіночий примірник) тощо.

© Риженко Тетяна,2013