Житомирський державний технічний університет перейменовано в Житомирську політехніку

Понеділок, 08 квітня 2019 12:27 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Міністерство освіти перейменувало Житомирський державний технічний університет у Державний університет "Житомирська політехніка".

Привітання з отриманням нової назви 8 квітня розмістив на своїй сторінці у соцмережі віце-прем’єр міністр України Генадій Зубко, який у цей день відвідав житомирський виш.

«Вітаю студентів і викладачів Житомирського державного технологічного університету з отриманням нової класної назви - Житомирська політехніка!», - написав у фейсбук Геннадій зубко.

5cab2f08278e61

"Я хотів би, щоб назва університету було зрозумілою і сприймалося як Ґданська, Люблінська політехніка, як Вроцлавська чи Міланська політехніка, як сприймається вже Львівська політехніка. Я точно хотів би, щоб на такому самому рівні сприймалася і Житомирська політехніка", - зазначив у своїй промові віце-прем’єр.

Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич у своєму дописі у соцмережі з приводу перейменування ЖДТУ зазначив, що змінюється не лише назва закладу, а й умови та якість навчання. А наступним кроком він визначив, що університет має стати національним.

Нагадаємо, що Житомирська політехніка - єдиний інженерний вуз у регіоні. Він був створений 1960 року як факультет Київського політехнічного інституту, пізніше реорганізований у філію.

У 1994 році був заснований Житомирський інженерно-технологічний інститут, у 2003 році його реорганізували в Державний технологічний університет.