І знов мелодія дзвіночка, що рветься у політ, покликала нас в рідний і чарівний "Дивосвіт"

Понеділок, 18 вересня 2017 05:41 Автор  Калина Мирська
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Неначе тільки вчора завершувався навчальний рік у культурно-освітньому центрі, що в місті Алькоркон поблизу іспанської столиці, проте швидкоплинний, немов гірський потік, час вкотре наблизив учнівську дітвору до Першого дзвоника. Його свято відбулося минулої суботи, 9 вересня, в найбільшій суботній українській школі в Європі, запросивши відпочилих школяриків, учителів, батьків до рідної школи. І вкотре на шкільному подвірї залунали соловейками дитячі голосочки, зазвучала музика, затремтіло повітря таким звичним гомоном-гамором…

Здавалося б, літніх канікул чекаєш з таким нетерпінням, так хочеться відіспатися, набавитися, щоб ні про ніякі уроки, контрольні та домашні завдання не згадувати. Ач ні, - не всі про таке мріють. По дорозі до школи, наздогнавши ученицю третього класу Віолетту Гуцал, виявилося, що дівчинка з величезним бажанням поспішає до школи. І усміхалася, і промінилася вся, зодягнена в чудовий вишиваний стрій, і щось приговорювала, і навіть на старшу сестру не розгнівалася, коли та повернула до магазину. Словом, з величезною радістю і піднесенням поспішала до школи. Переконані: таких, як Віля в «Дивосвіті»і – не перелічити на пальцях рук і ніг…

Ще на підході до центру відчувалося як вирує дворище в очікуванні святкового дійства. А біля брами віталися поміж собою однокласники, обмінювалися привітаннями зі святом учителі й батьки. І хоч якийсь дотепник-жартівник небезпідставно запримітив, що вітати школярів і педагогів з початком навчального року це рівнозначно, що поздоровляти коня зі стартом весняно-польових робіт, одначе, як не крути, – це все-таки радісна урочистість. Тож, як правило, зі святкових привітань вона і починається.

Dyvosvit 1

Dyvosvit 4

Dyvosvit 5

Цього разу всіх присутніх щиросердечно поздоровляла директор центру Наталя Володимирівна Бондаренко. Передусім першокласників, котрим побажала, щоб уроки були цікавими, вчителі стали рідними, друзі вірними, щоб легкою була шкільна дорога. Звісно, що не забула і про випускників-одинадцятикласників, наголосивши: «Нехай останній рік, проведений у стінах рідної школи, буде для вас роком успішного її закінчення, роздумів над майбутнім, невтомної праці. Бажаю, щоб у вас усе склалося якнайкраще…»

А після цього Наталя Володимирівна «виплеснула» зливу вітань учительці початкових класів Наталі Василівні Піскуровській. Ясна річ, для цього були вагомі підстави. Адже вона стала переможницею ІІІ міжнародного конкурсу, ініційованого Міжнародною українською школою. Цього разу дивосвітівська представниця визнана найкращим учителем української мови за кордоном 2016-2017 навчального року.

Здебільшого, щороку свято Першого дзвоника в центрі відвідують цікаві гості, які долучаються до спільного родинного торжества. Не став винятком і цей рік. З напутнім словом до школярів звернулася українська художниця (представниця Петриківської школи розпису), член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, віце-президент асоціації народних майстрів України, член асоціації художників французького міста Морестель Галина Назаренко. Виставка її полотен, відомих не лише в Україні, але й у США, Канаді, Франції, Китаї, Казахстані, Болгарії, Португалії, Австрії, Італії, Кувейті та інших, експонувалася у ці дні в культурному центрі «Nicolas Salmeron» (Ніколас Сальмерон) Мадрида.

Dyvosvit 2

Завітали привітати учнів і вчителів представники батьківського комітету цього навчального закладу Оксана Олейко та Юрій Берник. Більше того, ще й на подарунки розщедрилися. А отримали їх директриса та керівник ансамблю танцю «Перлина» Ігор Чижевський.

Зі щиросердечними словами привітань звернулася до своїх уже теперішніх підопічних-першокласників класний керівник 1-А Тетяна Миколаївна Орищич. Зворушливу молитву до Пресвятої Діви Марії, адресовану всіма учасниками свята Небесній Володарці, прочитала її колега – класний керівник 1-Б класу Леся Іванівна Мельник. Обидві вони відтепер відкриватимуть першачкам двері в Країну знань, навчатимуть їх бачити світ у чудових і незвичайних барвах, пояснюватимуть як розрізняти добро та зло, дарувати людям радість.

Прекрасно вплелися у канву святкування віршовані вітання-виступи головних винуватців торжества – першокласників і випускниць-одинадцятикласниць. До них долучилися завуч початкової школи, а заразом і автор сценарію цих урочистостей Наталя Василівна Бігун, а також новий музичний керівник «Дивосвіту» Андрій Лобода. Разом зі словесним він підніс присутнім ще й прегарний пісенний дарунок. Окрім нього музичний сюрприз підготували співочий дует у складі Анастасії Дроник і Алли Ковальчук та учасники наймолодшого ансамблю «Веселка», очолюваного Оксаною Миколаївною Маланяк. Додамо, що декотрі з них у числі інших 32-ох стали цьогоріч першачками.

Dyvosvit 6

Dyvosvit 7

Dyvosvit 8

Dyvosvit 9

Упродовж усього заходу лунали віршовані та прозові привітання з уст його ведучих Анастасії Савків і Романа Климка. Врешті-решт, один з найприємніших подарунків піднесли усім на завершення першокласник і випускниця, братик і сестричка Адріан і Христина Наумови, проторохкотівши дзвіночком, який сповістив про початок нового навчального року.

Дзвени, мій дзвонику, і весело співай!

Щасливо, срібно, радісно, дитинно!

І про уроки всім нам сповіщай,

У добрий час, моя шкільна родино!!!

Dyvosvit 10

Dyvosvit 11

Dyvosvit 12

Додамо, що в Мадриді та його околицях розпочали новий навчальний рік ще й такі українські суботні школи: «Рідний край», «Наша Україна», «Берегиня», «Відродження», «Наше майбутнє», школа при греко-католицькій парохії Благовіщення (всі – в Мадриді), «Квіти України» (Торрехон-де-Ардос), «Стожари» (Мостолєс), «Світанок» (Алькала-де-Енарес). Всі вони прагнуть, щоб українська дітвора не забувала своїх праотчих традицій, леліяла рідну мову, пісню, історію.

У добрий час, школярики та педагоги!

Калина МИРСЬКА, Мадрид.