Незвичайне шкільне навчання у різних країнах світу

Вівторок, 04 вересня 2018 06:55 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Вже від вересня українські школярі пішли до Нової української школи. Уроки проходитимуть також по-новому. Наприклад, парти зсунуть, щоб учні могли працювати в групах. А дисципліни почнуть інтегрувати, щоб діти освоювали не конкретні предмети, а цікаві та актуальні для них теми. З огляду на те, як багато останнім часом говорять про міжнародний досвід, ми розповімо Вам, які незвичайні предмети належить освоїти учням у різних країнах світу та як живеться школярам в різних куточках світу?!

У Італії

Уроки починаються о 8:30 ранку і можуть бути різної тривалості — від години до двох. На день зазвичай 4 уроки. Для того щоб вони не здавалися довгими та нудними, їх планують таким чином, щоб діти більше рухалися, а не спокійно сиділи весь час.

deti1

Крім того, викладачі повинні також володіти навичками аніматорів. Вони грають з дітьми весь день, ходять по музеях і на екскурсії.

 

У Фінляндії

У Фінляндії немає типових класних кімнат. Там навчаються в приміщеннях, де може взагалі не бути столів, а тільки килими та м’які подушки. А в класах, де все ж є парти, вони обов’язково легкі та мобільні, щоб діти могли переміщати їх і працювати в групах, обличчям один до одного.
detail 23d1bb0f092767403153403c0ca9612a
Зазвичай фінські діти йдуть до школи в 7 років, а початкова освіта в них триває з 1-го по 6-й клас.

У Японії

Головний принцип японського початкової освіти — кокоро, тобто «принцип серця». За ним, початкова школа має не стільки дати дитині знання та вміння, скільки сформувати характер.

У деяких школах Японії є дуже незвичайний предмет – “Милування природою”.

319699 11

Його мета – навчити школярів цінувати красу навколишнього середовища, яку через всесвітню комп’ютеризацію сучасні діти просто не помічають. Під час занять діти вивчають особливості розвитку і взаємодії флори і фауни. За ці спостереження вчителі виставляють їм оцінки, а в кінці року школярі навіть здають іспити.

У Польщі

Початкова освіта в Польщі триває 6 років. Вона ділиться на два трирічних етапи. Рання шкільна освіта — для дітей у віці 7-9 або 6-8 років.
Усі заняття тут проводять у формі інтегрованого навчання — без поділу на предмети. Хіба що іноземну мову, музику і фізкультуру іноді викладають вчителі-предметники.
7c8e5088de4f5832e47206cf14a33054 XL
Перші роки польської школи спрямовані на те, щоб дитина навчилася комунікувати, дружити, співпереживати, допомагати іншим і не боятися викликів та проблем.
Діти багато працюють у командах, вчаться не тільки у вчителя, а й один в одного.

У Німеччині

Незвичайний предмет поки ввели не у всіх школах Німеччини, але ось в одному з навчальних закладів міста Гейдельберг уроки щастя веде директор школи.

45e3335dd80e49e980ba0863b13faaf7 th1

Головне завдання учнів – навчитися жити в гармонії з собою, слухати своє серце і просто бути щасливим. Іспитів з цього предмету немає, але кожен учень до кінця року повинен втілити в життя власний проект: зняти «добрий» ролик або зайнятися благодійністю.

В Ізраїлі

У деяких школах Ізраїлю введений незвичайний предмет – “Кібербезпека”.

4 23 11

Приводом для введення цього уроку послужила велика кіберзалежність дітей, про яку почали говорити не тільки батьки, а й медики. На уроках з теорії і на практиці школярів вчать, як поводитися в соціальних мережах, як правильно реагувати і відповідати на коментарі. Також велика частина предмету присвячена залежності від комп’ютерних ігор і про те, як з нею боротися.

В Австралії

Жителів зеленого континенту можна назвати найкращими серферами на планеті. І, щоб зберегти звання кращих підкорювачів хвиль, в усіх школах Австралії були введені уроки серфінгу.

school surf programs1

Влада країни зробили все можливе для того, щоб на пляжах, бува, не з’явився турист, який катається краще місцевих.

У Вірменії 

На уроках школярів вчать не тільки хореографії, а й розповідають про історію танців.

8590665 650 1460463760 41

Можливості “відкосити” від цього предмета у школярів немає: в кінці навчального року діти здають іспити. Не отримавши хорошу оцінку з цієї дисципліни, можна залишитися в тому ж класі на другий рік.

У Сполучених Штатах

У всіх американських школах введений незвичайний предмет, який називається “Наукові винаходи”.

104874180061

Його мета – розкрити потенціал юних науковців. Після теоретичного курсу, всім школярам дають одне завдання – винайти щось нове. На його виконання учням дається цілий рік. Після завершення курсу школярі презентують свої винаходи перед усім класом, обговорюють актуальність проекту і виставляють оцінки.

Ну то як вам? Що цікавого можна викладати в українських сучасних школах?