У Торонто відбувся урочистий банкет випускників курсів українознавства

Вівторок, 11 червня 2019 05:30 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

1 червня 2019 у Торонто було чудове свято - Матуральний бенкет - урочисте вшанування випускників курсів українознавства.

Про це повідомляється на сторінці української школи української спадщини ім. Юрія Липи у Facebook.

62543486 2335842519839224 9052075413806776320 o1Як повідомляється, цьогоріч випустилися 86 абітурієнтів з дев’яти шкіл із Торонто, Гамільтону, Міссіссаґи та Оквилу.

Свято традиційно відбулося ошатній залі Pearson Convention Center. Хлопці були в костюмах і вишиванках, а дівчата - у білих сукнях. Звучали молитви та благословіння від духовних провідників, промови почесних гостей, оголошення переможців конкурсів (відеоконкурс УКС та конкурс есеїв від єпархій УГКЦ та УПЦ в Канаді).

Традиційно свято відбулося ошатній залі Pearson Convention Center. Хлопці були в костюмах і вишиванках, а дівчата - у білих сукнях. Звучали молитви та благословіння від духовних провідників, промови почесних гостей, оголошення переможців конкурсів (відеоконкурс УКС та конкурс есеїв від єпархій УГКЦ та УПЦ в Канаді)

Найголовнішою частиною свята є вручення дипломів та промови матурантів. Дипломи і дарунки випускникам вручили голова ШР Тетяна Сунак та директори. Від кожної школи із промовами виступили випускники. Нашу школу презентували Марко Славатинський та Богдана Соколик. Вони подякували своїм вчителям, батькам, та наголосили, що в Україні триває жорстока війна, яку не припиняє російський агресор. Наші промовці процитували “Звернення Воюючої України до всієї Української Еміґрації” за 1953 рік: “В цій жорстокій боротьбі, рівної якій не знає історія, не сміє стояти осторонь жоден українець, жодна українка…

 62304632 2335845516505591 995338707840008192 o1

Пам’ятайте, що сьогодні кожний українець за кордоном – це представник Воюючої України, Пам’ятайте, що дивлячись на кожного з вас, вони оцінюють увесь наш народ..." Згадали і патрона школи - воїна, лікаря УПА Юрія Липу та засновників школи - колишніх воїнів УПА та ОУН.

Як і щороку, матуранти отримали нагороди та цінні подарунки від спонсорів.

Товариство Канадсько-Українських професіоналістів і підприємців, відділ Торонто, від Фонду ім. Єлисавети Григорович нагородило по одному матурантові з кожної школи за їхні відмінні успіхи з історії. Нагороду від Школи ім.Юрія Липи отримав Данило Оліярник.

Фундація “Будучність” BCU Foundation вручила нагороду тим матурантам, які проявили себе найкраще і мають найвищі оцінки з української літератури. Похвальну грамоту та чек на суму 250 доларів переможцеві від кожної школи вручив представник BCU Financial Group Павло Червоняк. Від нашої школи нагороду отримали Маркіян Паліса та Михайло Мінзак.

Випускники раділи дарункам від спонсорів.

Від BCU Financial Group - всі випускники отримали срібний тризуб на ланцюжку та по $100 доларів на банківський рахунок кожному матурантові;

Від Української Кредитової Спілки - гаманець на кредитні картки та memory stick і $25 доларів на рахунок кожного матуранта.

Дарунки надали також Освітня Фундація Петра Яцика, Українсько-Канадський Дослідчо-Документаційний Центр, Адріан Кос та Українське Національне Об’єднання (відділ Торонто), Charita Holod ad Art Song Project, гурт “Заповідь” та Шкільна Рада і Матуральний Комітет (DVD матурального бенкету).

А завершили урочисту частину виконанням студентського славня "Ґаудеамус", який абітурієнти виконали під керівництвом Жанни Зінченко. На останніх словах і нотах у повітря злетіли десятки програмок - це давня і весела традиція матурантів.

"Vivat Academia, Vivant professores!" – повторюємо ми услід за випускниками 2019 року.

А далі були танці, перший з яких випускники танцювали з батьками - мамами чи татами, і забава - із традиційною кульмінацією - коломийкою.

Найщиріша подяка цьогорічному Матуральному Комітетові - головному організаторові свята. Особливо дякуємо пані Наталі Наводило - співголові Матурального комітету, представниці від нашої Школи ім.Юрія Липи.

"Щиро вітаємо усіх! Нехай благословляє Господь матурантів, їхніх батьків і вчителів", - наголосила директор української школи української спадщини ім. Юрія Липи Оксана Соколик.