Вчені навчились читати думки людини

П'ятниця, 31 жовтня 2014 11:42 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Американські вчені створили алгоритм, що дозволяє розшифрувати внутрішній голос - слова, які людина вимовляє подумки.

Гіпотеза про те, що при сприйнятті мови на слух і відтворенні слів подумки задіяні однакові нейрофізіологічні механізми, успішно підтвердилася. Про проведені експерименти вчені розповіли в журналі Frontiers in Neuroengineering.

Каліфорнійські нейрофізіологи записали активність мозку семи пацієнтів, що страждають від епілепсії (в їх череп були імплантовані електроди). Добровольцям показали на екрані текст Геттісбергської промови Авраама Лінкольна, інавгураційного виступу Джона Кеннеді і вірші про Шалтая-Болтая. Кожного пацієнта попросили прочитати текст спочатку вголос, потім про себе, а потім нічого не робити.

Коли вірші зачитували вголос, створювалася електроенцефалограма, що показує, які нейрони мозку включалися від конкретних слів. На основі цих даних створювалася спектрограмма (візуалізація звукових хвиль), і по ній спеціальна програма, налаштована на мозок конкретної людини, відтворювала початковий текст.

Коли такий «декодер» застосували до активності мозку пацієнтів, які читають текст про себе, він зміг успішно відтворити вихідні слова - фактично прочитати думки людей.

Хоча алгоритм все ще далекий від досконалості, вчені сподіваються сконструювати на його основі «протез» для паралізованих, які позбавлені дару мови. Пацієнти могли б думати, а машина переводила б внутрішню мову для оточуючих.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається