Львів святкуватиме першу річницю здобуття титулу - Місто літератури ЮНЕСКО

Середа, 07 грудня 2016 17:11 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

11 грудня Львів святкуватиме першу річницю здобуття титулу - Місто літератури ЮНЕСКО. Це перше місто в Україні, що увійшло до Мережі креативних міст світу та долучилося до кластеру "Література", який сьогодні налічує 22 міста з усього світу.

З цієї нагоди у місті відбудеться фестиваль «Місто, що надихає», - повідомляють організатори.

Фестиваль проходитиме впродовж 9-10 грудня 2016 року в Міському палаці культури ім. Г. Хоткевича. Вхід на всі заходи фестивалю вільний.

В межах фестивалю на гостей чекатимуть літературні зустрічі, театральні дійства, насичена дитяча програма, дискусійні та освітні майданчики. Вхід на всі заходи фестивалю вільний (участь у тренінгах майданчику "Територія креативного мислення" вимагає попередньої реєстрації).

На відкритті фестивалю буде запрезентовано нову літературну премію міста, а також відбудеться нагородження кращих працівників культурної сфери Львова  2016 року.  

Паралельно працюватимуть такі майданчики: 

"Територія натхнення". Гостями літературного майданчику “Міста, що надихає” будуть: Юрій Винничук, Василь Габор, Мар’яна Савка, Юрко Прохасько, Остап Сливинський, Галина Вдовиченко, Гася Шиян, які презентуватимуть художньо-історично-туристичний  путівник про Львів як літературне місто ... Оксана Дарморіз із презентацією результатів дослідницького проекту "Літературні імена: відновлення пам’яті", "Персоналії … без порохів":  літературне обличчя міста у постатях, їхніх життєвих історіях, літературних сторінках та дискусіях сьогодення”...”Гільдія молодих літераторів Львова” - молоді та натхненні читатимуть свої тексти.

"Територія креативного мислення". Освітньо-проектний майданчик для працівників культурної сфери (музейних та бібліотечних працівників, культурних менеджерів і не тільки), що включатиме: дискусійні майданчики, освітні ініціативи та презентацію додаткових    грантових та логістичних можливостей для культурних менеджерів різних спеціалізацій… презентацію і обговорення навкололітературних проектів (“Література в дії”, “Їздець” та інші)… тренінги зі стратегування культурних проектів, PR  та комунікації, а також аналіз помилок та історій успіху.  

"Територія драматургії". Художнє слово, втілене у пластиці різних за стилем і меседжами театральних колективів, що представлять: вистави для найменших: "Принцеса, яка не вміла читати" (Театр-студія "Під мостом"), "Неслухняне кошеня" (Ляльковий театр для малюків)… постановки неймовірних “бібліотечних” театрів: "Маленького принца" (Театр тіней “Світлячки) та “Повчальні історії” (за участі лялькового театру “Левеня”)

… інклюзивний перформанс із замкненими очима "Вихід із темряви" (за мотивами перекладу Івана Франка міфу про Деметру та Персефону)… інклюзивну виставу "Не Без Не" від проекту "Пара-Тет" (за поезією Назара Гончара)… та навіть “Зачаровану Десну” О.Довженка у виконанні студентів-акторів.

"Територія гри в літературу". Дитяча програма, в межах якої на дітей віком від 3 років чекають:

… численні майстер-класи (зокрема, каліграфія і малювання на папері, костюмовані театральні імпровізації та сміливі літературні експерименти, заглиблення в екзотичні культури й інші шаленства)… зустрічі з письменниками та іншими книготворцями… казкотерапія… інтерактивна гра «Креативний щоденник»  та ще багато-багато цікавого. 

Фестиваль завершиться концертною програмою «Франко без порохів» у рамках відзначення ювілейного року Івана Франка. У програмі виступатимуть «Пашко BAND», «Абу-Касимові капці», «ГИЧ Оркестр».

У рамах концерту відбудеться презентація проекту «Під маркою Івана Яковича» від «ГИЧ Оркестр» спільно із Офісом «Львів – Місто літератури ЮНЕСКО».

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається