Віктора Пінчука нагороджено медаллю митрополита Андрея Шептицького

Четвер, 20 листопада 2014 14:31 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Медаллю імені митрополита Андрея Шептицького, який за часів Другої Світової врятував сотні євреїв, нагородили українського бізнесмена Віктора Пінчука.

Медаль вручав головний рабин України.

Як повідомляє прес-служба «Фонду Віктора Пінчука», Пінчук став другим лауреатом Медалі Шептицького. У 2013 році Єврейська конфедерація України нагородила ній Джеймса Костянтина Темертея, канадсько-українського бізнесмена, філантропа і засновника «Української єврейської зустрічі».

Ця нагорода є визнанням благодійної діяльності Пінчука, головним чином вона втілюється через однойменний фонд. Допомога спрямовується крім усього іншого, в підтримку єврейської культури в Україні, масштабні науково-дослідні проекти та виставки на тему Голокосту, а також документальні фільми, розкривають злочини геноциду єврейського народу. «В той же час цією медаллю відзначена робота Ялтинської європейської стратегії (YES), щорічний форум якої став впливовою платформою для сприяння європейській інтеграції України на основі міжетнічної та міжконфесійної толерантності», — йдеться в повідомленні прес-служби.

Медаль Митрополита Андрея Шептицького щорічно присуджується Єврейської конфедерації України та канадської благодійної організації «українсько-єврейська зустріч» громадянам України, Ізраїлю або представників діаспор народів, які більше послужили справі українсько-єврейського примирення і співпраці між двома народами.

Нагородження розпочали з хвилини мовчання за загиблими українськими героями, потім патріарх Філарет виголосив молитву. На урочистій вечері були - прем'єр-міністр України, мер Києва, перший і другий президенти України, колишній президент Польщі Александр Кваснєвський та посли європейських країн, знаний французький філософ Бернар-Анрі Леві, а також один із тих врятованих євреїв, якого переховував від фашистів глава греко-католицької церкви Андрей Шептицький.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається