Що необхідно знати про користування дорогами Австрії

Вівторок, 09 серпня 2016 01:42 Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Подорожуючи Австрією на авто, необхідно зважати на деякі правила та регулювання, що діють на території країни та можуть відрізнятися від звичної практики.

Автобани в Австрії платні.

На в’їзді в країну потурбуйтеся про так звану віньєтку — спеціальну наклейку на лобове скло автомобіля, яку необхідно придбати поблизу прикордонних переїздів – на контрольно-пропускних пунктах, АЗС, торгівельних точках.

austrian-vignette-2016-all

Тарифи на віньєтки на 2016 рік (в євро):

 На 10 днів На 2 місяці На рік
мотоцикли 5,10 12.90 34.10
т/з до 3,5 тонн 8,80 25,70 85,70

Якщо Ви в’їжджаєте в Австрію на власному автомобілі, то на кордоні необхідно пред’явити реєстраційні документи на автомобіль, водійські права та страховий поліс (зелену карту).

Пальне в баку автомобіля не оподатковується. Нерезиденти Європейського Союзу можуть використовувати автомобіль на території ЄС для власних потреб протягом шести місяців, після чого автомобіль підлягає вивезенню з території ЄС або розмитненню відповідно до правил країни перебування.

З 1 січня 2016 року на території Австрії діє правило «рятівної смуги» — у випадках автомобільних заторів транспортні засоби зобов’язані максимально притискатися до узбіччя дороги, при цьому звільнивши посередині дороги так звану «рятівну смугу». Ця смуга може використовуватись виключно поліцією, пожежними машинами, швидкими, а також службами технічної допомоги. У випадку використання «рятівної смуги» звичайними т/з — стягується штраф.

compulsory-equip-tumb

Кожен водій зобов’язаний мати в машині перев’язувальний пакет, аварійний трикутник та світловідбиваючий жилет, а також пред’явити їх наявність на вимогу дорожньої поліції. У випадку поломки т/з водій зобов’язаний одягти світловідбиваючий жилет при виході з т/з.

Посвідчення водія старого зразка повинне бути з офіційним перекладом на німецьку мову.

Для легкових автомобілів дозволена максимальна швидкість на автобанах – 130 км/год, у населених пунктах – 50 км/год.

austria-speed-limit

Діти віком до 14 років (нижче 150 см) повинні бути у спеціальних дитячих кріслах.

Допустима кількість алкоголю у крові водія – 0,5 проміле.

У випадку аварії, що тягне за собою спричинення шкоди здоров’ю учасників дорожнього руху, виклик поліції є обов’язковим.

Корисні номери телефонів:

Аварійна дорожня служба ÖAMTC — 120

Аварійна дорожня служба ARBÖ – 123

За матеріалами Roadsweb