Переломовий момент Української революції. Листопадовий чин

Четвер, 02 листопада 2017 08:31 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Листопадовий чин Листопадовий чин

У ніч із 31 жовтня на 1 листопада виповнилася 99 річниця Листопадового чину.

"Це було повстання, організоване Українською Національною Радою силами Українських січових стрільців у Королівстві Галичини і Волині, коронній землі Австро-Угорської імперії з метою встановлення влади Української Держави, названої згодом – Західно-Українською Народною Республікою (ЗУНР), – написав Андрій Магера. – Як наслідок, утворилася держава площею 70 тисяч квадратних кілометрів. Це викликало невдоволення Польщі, яка розв‘язала українсько-польську війну 1918-1919 рр. для захоплення Галичини".

Листопадовий чин

У наказі на день 1 листопада, зазначив Володимир Мороз, крайовий провідник ОУН Закерзоння Ярослав Старух-“Стяг” у 1945 писав:

"У день першого листопада 1918 року український народ Західних Земель України піднявся до збройного зриву проти чужої влади і взяв усю владу у свої руки.

Листопадовий чин

Першого листопада 1918 року Львів і ціла Галичина, а з ними одночасно Буковина й Закарпатська Україна, збройним чином своїх найкращих синів скинули чуже панування й проголосили створення Західньо-Української Народньої Республіки, яка опісля об’єдналася з рештою України в одну Соборну Українську Державу.

З тою хвилею український народ став був вільним незалежним господарем на всіх своїх землях.

Листопадовий чин

День першого листопада 1918 року був тим переломовим моментом, коли всі українські землі й цілий народ станули на шлях своєї Національної Революції, на шлях своєї самостійної, від нікого незалежної державности.

Чином Першого Листопада доказав український народ, що він є справжнім господарем цих земель і володарем своєї долі, – та заявив, що він, на рівні з другими вільними народами світу, хоче жити у своїй державі.

Бо своя незалежна держава – це єдина запорука життя й свободи кожнього народу!

Без своєї держави жоден народ не може свобідно жити й розвиватися.

Підлеглість чужим владам і державам – це ганьба і неволя, рабство і загибіль для народу!

Усі культурні народи світу мають свої держави й дорожать цією своєю політичною незалежністю як найбільшим скарбом!"