У Нідерландах вшанували пам’ять Анни Франк, авторки відомого щоденника про злочини нацистів

Четвер, 13 червня 2019 11:51 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Щоденник Анни Франк є офіційним міжнародним культурним надбанням - він включений до списку спадщини ЮНЕСКО "Пам'ять світу".

Двоє колишніх однокласників Анни Франк, 89-річний Альберт Гомес де Мескіта і 90-річна Жаклін ван Маарсен, 12 червня, у день, коли їй могло виповнитися 90 років вшанували пам’ять цієї єврейської дівчини.

Анна Франк (нім. Anneliese-Marie Frank) народилася у Франкфурті-на-Майні в єврейській родині в 1929 році. Під час війни в 1933 році її родина втекла до Амстердама. Проте і там застала їх німецька окупація, дівчинка протягом 25 місяців разом зі сім'єю переховувалася в столиці окупованих Нідерландів. З часом була схоплена та відправлена, як і її рідні, до концтабору Аушвіц, а пізніше до Берґен-Бельзена. Упродовж всього часу перебування у сховищі Анна вела щоденник, який став згодом всесвітньо відомим. 

12 червня 1942 року на своє 13-річчя Анна Франк отримала у подарунок щоденник, в якому і робила записи між 1942 і 1944 роками.

На честь Анни Франк названо одну з малих планет у Сонячній системі.
 
7 найцікавіших фактів про щоденник Анни Франк:
 
1. Найвідоміший щоденник в світі
 
Анна Франк робила записи на голландській мові. Щоденник Анни Франк опублікували в 1947 році тиражем 1500 примірників і з тих пір він став бестселером. Його перевели більш ніж на 60 мов: навіть на албанську, фарсі, сингальску і есперанто. У 2009 році він був доданий до міжнародного реєстру "Пам'ять світу". Особливість щоденника в тому, що там не просто описані жахи війни, а скоріше звичайне життя дівчинки-підлітка на тлі цієї війни.
 
2. Дівчинка без щоденника
 
Анна Франк народилася у Франкфурті-на-Майні 12 червня 1929 Анна була молодшою ​​дитиною і мала на три роки старшу сестру. Марго також робила записи, але дослідники їх не знайшли.
 
3. Укриття
 
Анна, її сестра Марго, мати Едіт і батько Отто ховалися від нацистів з 6 липня 1942 року. Незабаром до них приєдналися ще четверо євреїв. Вони ховалися два роки і 35 днів. Дівчинка в цей час зосередилася на навчанні: вивчала історію Європи, літературу.
 
4. Мрії про майбутнє
 
У роки укриття Анна мріяла повернутися в школу, жити в Парижі і Лондоні. Дівчинка хотіла вивчати історію мистецтва, розмовляти на різних мовах. Зрештою, вона мріяла стати "журналісткою, а пізніше відомою письменницею".
 
5. Переписування
 
28 березня 1944 Анна і її родина слухали програму BBC, яка транслювала промови голландського уряду у вигнанні.Герріт Блокештейн, голландський міністр освіти, науки і мистецтва, який був засланий в Лондоні, заявив, що після війни він хотів би зібрати свідчення голландських очевидців про досвід в роки німецької окупації. Анна відразу ж почала переписувати і редагувати свій щоденник з метою майбутньої публікації.
 
6. Розчарування у звільненні
Слухаючи щодня трансляції підпільного голландського радіо, батько Анни стежив за прогресом союзних військ. У нього була невелика карта Нормандії, де він маркував стратегічні об'єкти червоними шпильками. У вівторок, 6 червня 1944 року Анна схвильовано писала: "Чи дійсно це початок довгоочікуваного звільнення?"На жаль, цього не сталося. Через два місяці після висадки союзників у Нормандії поліція виявила схованку Франків.
 
7. Арешт
4 серпня 1944 гестапо заарештувало Анну разом з сім'єю. Невідомий розповів про їх схованку таємній поліції. Анну спочатку відправили в Вестерборк, транзитний табір в Нідерландах, а потім в Аушвіц-Біркенау.