Українець, що пережив 5 концтаборів, здійснив свою "американську мрію" - побудував популярний курорт поряд з Нью-Йорком

Середа, 21 серпня 2019 07:38 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Українець Юрій Пастернак, що в роки Другої світової пережив п’ять нацистських концтаборів, переїхав до США й важко працював, аби здійснити свою "американську мрію" - мати власний бізнес.

Він власноруч побудував базу відпочинку на мальовничому гірському озері Лейк-Джордж неподалік Нью-Йорка, у місці, яке нагадало йому Батьківщину, й залишив свій бізнес дітям, йдеться у сюжеті Голосу Америки.

Гірське озеро Лейк-Джордж, в трьох годинах їзди від Нью-Йорка, - це популярне місце відпочинку від задухи і суєти великого міста. Один з місцевих курортів належить українцям: брату і сестрі Юрію і Христині Пастернак.

Цим місцем вони зобов'язані своєму батьку Юрію Пастернаку. Історія його життя - це унікальний приклад незламності людського духу і винагороди за важку працю. Пастернак-старший народився в Україні до війни, а під час війни пережив 5 концтаборів: Освенцим, Бруттіг, Дора-Міттельбау, Ельріх і Берген-Бельзен. Один його брат помер в Освенцимі, другий брат пережив концтабори, але втратив там свою сім'ю.

"Батько був звільнений американцями і важив 87 фунтів (39 кг). Його врятували, він жив кілька років у Німеччині, а потім переїхав до Філадельфії", - розповідає син Юрій Пастернак.

Фото: кадр відео Голосу Америки

Фото: кадр з відео Голосу Америки

В Америці він познайомився з майбутньою дружиною Олею, яка була родом з Дрогобича і теж пережила жахи війни. Перші 8 років він тяжко працював на будівництві і на заводі, відкладав зароблене, щоб купити землю і відкрити власний бізнес.

За словами сина, батько хотів бути близько до української громади, і коли приїхав на озеро Лейк-Джордж в штаті Нью-Йорк, побачив місцеву природу, вона нагадала йому про Україну. Він закохався в ці місця, покликав брата, залишив роботу і купив тут землю.

У 1957 році Юрій-старший власноруч збудував перші корпуси бази відпочинку і назвав їх «Марафон», що символізувало його непросте життя. За кілька років він викупив і ще один курорт під назвою «Фламінго» і вирішив залишити цю назву.

Фото: кадр відео Голосу Америки"Багато людей з Нью-Йорка вже більше ста років приїжджають сюди на канікули", - розповідає син Юрій Пастернак.

"Ми маємо 58 кімнат. Люди починають приїжджати в травні, коли в Америці свято Memorial Day, ми відкриваємо двері, а закінчуємо сезон приблизно в середині вересня, коли діти вже в школі", - розповідає Христина Пастернак.

"Робота досить важка, але бізнес дуже хороший. Ми цим пишаємося. Люди замовляють номери за рік вперед і приїжджають до нас. Тато хотів American Dream, хотів важко працювати, але мати щось своє, пишатися цим, бути в такому чудовому місці", - розповідає Юрій.

Юрій-старший дожив до 91 року і майже до самої смерті 12 років тому керував курортом. Тепер тут працюють його діти. Обидва виросли тут, проводячи щоліта на курорті. Христина працювала в інших бізнесах і готелях, набралася досвіду і повернулася в сімейну справу.