Цей день в історії

Цей день в історії (93)

Президент Володимир Зеленський сьогодні запроваджує День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, який щороку відзначатиметься 26 лютого.

Леся Українка (справжнє ім’я Лариса Петрівна Косач-Квітка) – геній української літератури, яка входить в умовну тріаду Шевченко-Франко-Українка – народилася 25 лютого 1871 року.

25 лютого 1887 року, в місті Самбір, народився Лесь Курбас (Олександр-Зенон Степанович; 1887–1937), український режисер, актор, драматург, публіцист, перекладач.

21 лютого в світі відзначають свято — Міжнародний день рідної мови. НВ наводить цікаві факти про українську мову.

Саме в ці дні шість років тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею.

В днях 28 січня - 3 лютого 1929 року у Відні відбувся Перший Конгрес (Великий збір) українських націоналістів який об'єднавши низку націоналістичних формацій покликав до життя ОУН на чолі з полковником Євгеном Коновальцем.

22 січня 2014 року перший трагічний день в історії української Революції Гідності, тоді у Києві загинули перші активісти Євромайдану, яких згодом назвуть Герої Небесної Сотні.

Цього дня,  17 січня 1921 року, засновано Український Вільний Університет – єдиний університет поза межами України з українською мовою викладання, з правом присвоєння вчених ступенів магістра та доктора наук.

Сьогодні, 16 січня, в Україні вшановують захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року.

24 грудня, своє професійне свято відзначають працівники архівних установ України. Їхня сумлінна та кропітка праця у скарбницях нації, є надзвичайно важливою у збереженні історичної спадщини для майбутніх поколінь українців.