132 роки тому, у США 3 липня 1885 року — Українські емігранти створили в США перше товариство взаємодопомоги «Братство святого Миколая» Рекомендовані

Субота, 08 липня 2017 00:10 Автор  Ніна Петриківська Опубліковано в Цей день в історії Прочитано 5241 разів
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

3 липня 1885 року — Українські емігранти створили в США перше товариство взаємодопомоги «Братство святого Миколая»..

Його засновником став священик з Галичини Іван (Джон) Волянський, який прибув до Пенсільванії в 1884 р. Українці, які наприкінці ХІХ ст. емігрували з Батьківщини до США, були переважно селянами-трудівниками з Західної України.

*....Українська діаспора у Сполучених Штатах Америки належить до національної меншини з високим рівнем організації, освіти і культури.

....Масова імміграція з українських земель на Захід має більш як столітню історію, проте, як зазначають дослідники в Україні та США, перші Українці проторували шлях до Америки набагато раніше – українські імена можна зустріти як серед засновників першої англійської колонії у Джеймстауні, так і серед учасників Американської революції та громадянської війни.

.... Перша хвиля Української імміграції до США розпочалась наприкінці ХІХ століття.

... Як і в інших країнах, куди емігрували українці, центром їхнього духовного та суспільного життя в Америці стала церква.

.....У 1884 році до Пенсільванії прибув священик з Галичини Іван (Джон) Волянський, який у 1885 році організував перше в Америці українське братське товариство взаємодопомоги – Братство Св. Миколая.

.... А в 1886 році завдяки зусиллям отця Волянського у м. Шенандоа було зведено будівлю першої Української католицької церкви.

....Згодом у Пенсільванії та інших штатах почали виникати численні братські товариства на зразок того, що було утворено І. Волянським.

.....Так, у 1894 році у м. Джерсі-Сіті (штат Нью-Джерсі) був заснований Руський Народний Союз (з 1915 року – Український Народний Союз), який нині є найстарішою та найчисельнішою українською громадською організацією у США.

 **Друга хвиля української імміграції до США припала на міжвоєнний період (20-30-ті роки ХХ століття) і суттєво відрізнялася від довоєнної.

....По-перше, різко зменшилась кількість іммігрантів, що було пов’язано з періодом Великої депресії у США, а також вжиттям американськими властями заходів з обмеження імміграції.

.... По-друге, серед українців з’явились перші політичні іммігранти – учасники визвольних змагань в Україні 1918-1920 років.

....Переважна частина українців з третьої хвилі імміграції прибула до Сполучених Штатів протягом 1947-1951 років і належала до категорії так званих «переміщених осіб», які після Другої світової війни перебували у таборах для біженців та військовополонених у Німеччині, Австрії, Бельгії, Великій Британії...