22 червня – День Скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні Рекомендовані

П'ятниця, 22 червня 2018 06:24 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Цей день в історії Прочитано 998 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Сімдесят сім років тому 22 червня розпочалася Друга світова війна. Мільйони загиблих, мільйони скалічених життів. Таким є сумний підсумок найтрагічнішої сторінки історії ХХ століття – Другої світової війни. Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в тій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму.

22 червня українці відзначають день скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. Саме цього дня у 1941 році українська земля відчула перші удари ворога. Під час Другої світової війни загинув кожен п’ятий українець. Загалом, саме Україна найбільше потерпіла від гітлерівської агресії та від згубних прорахунків сталінського керівництва.

Українці заплатили занадто високу ціну через зіткнення двох тоталітарних режимів.

День пам'яті було встановлено в Україні указом президента Леоніда Кучми від 17 листопада 2000 року.

Його мета: "Всенародне вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності".

Через 77 років вченим так і не вдалося дійти єдиної цифри щодо загальних втрат як СРСР, так і України.

Цифри різняться, але жахають своїм масштабом. У лютому 2017 року в Росії було оприлюднено нові дані про втрати СРСР, засновані на розсекречених документах Міністерства оборони Росії.

Згідно з ними, загальна кількість жертв війни становить 41 млн 979 тис. осіб, але це також лише приблизні дані.

Прямі людські втрати України – 8-10 млн. Із них 3,5–4 млн українців загинули у лавах Червоної армії.

Під час війни було зруйновано і спалено 714 міст і селищ міського типу, понад 28 тис. сіл, понад 16 тис. промислових підприємств, майже 33 тис. шкіл та інших навчальних закладів.

Без житла залишилося понад 10 млн осіб.

 3472411

Раніше Верховна рада України затвердила обов'язкову хвилину мовчання за загиблими у німецько-радянській війні - щороку 22 червня о 10.00.

Відповідну постанову "Про запровадження в Україні особливої церемонії - проведення 22 червня кожного року Хвилини пам'яті по загиблим у роки Другої світової війни 1941-1945 рр." прийнято на засіданні 20 травня. Її підтримали 299 депутатів.

Згідно з документом, Кабміну доручено 22 червня кожного року забезпечувати приспущення державного прапору України із чорними стрічками на будинках та спорудах органів та установ державної влади.

Також уряд 22 червня кожного року о 10.00 має забезпечувати хвилину мовчання, зупинивши на цей час роботу в органах державної влади, на підприємствах, в установах та організаціях (крім підприємств, де це не допускається за технологією виробництва), рух громадського та приватного транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів.

Прикро те, що війна пішла з українських земель ненадовго, і зараз українці так само обороняють свою Батьківщину від окупантів.

У цей день варто згадати всіх, кого вже немає серед нас, хто заплатив високу ціну за майбутнє нашого народу.

1466576634 65741

Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії Росії на сході України, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, стримують ворога, захищають кордони та свободу українського народу.

Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!


 

Останнє редагування П'ятниця, 22 червня 2018 06:48