27 лютого 1942 року в Бабиному Яру німецькі окупанти масово розстріляли членів українського націоналістичного підпілля Рекомендовані

Середа, 27 лютого 2019 09:22 Автор  Ніна Петриківська Опубліковано в Цей день в історії Прочитано 1169 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
У Бабиному Яру загинув 621 український патріот. У Бабиному Яру загинув 621 український патріот. Фото: memory.gov.ua

27 лютого 1942 року в Бабиному Яру німецькі окупанти масово розстріляли членів українського націоналістичного підпілля.

Братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.

27 лютого 1942 року в Бабиному Яру німецькі окупанти масово розстріляли членів українського націоналістичного підпілля. Незабаром нацисти розгортають свої репресії не лише проти бандерівців, але й представників інших течій українського визвольного руху. Загалом у Бабиному Яру загинув 621 український патріот. Тут обірвалося життя української поетеси, члена ОУН (м) Олени Теліги.

"Одними із жертв Бабиного Яру були і українські націоналісти. Цифра, яку зараз використовують дослідники, говорить про 621 українського націоналіста, які були вбиті в Бабиному Яру", - каже голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

"У Київській області боротьба проти комуністів все більше трансформується в боротьбу проти національних українських формувань. Конфіскований письмовий матеріал, а також свідчення різних арештованих в останній час прихильників Бандери знову доводять, що їх неможливо залучити до будь-якої позитивної співпраці. Тому лишається тільки повністю знищити цей рух", - пишуть у "Донесенні про події в СРСР" у лютому 1942 року.

За різними підрахунками, протягом 1941-1943 років у Бабиному Яру розстріляли і поховали від 70 до 200 тисяч людей. За даними з архівів СБУ, тільки за два дні 29-30 вересня 1941 року у Бабиному Яру розстріляли 33 тисячі 741 особу. Більшість з них були євреями, але серед розстріляних були і українські націоналісти, священики, члени підпілля.