У Криму стався потужний землетрус. Цунамі фіксували у Ялті, Алупці та Гурзуфі Рекомендовані

Середа, 11 вересня 2019 10:06 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Цей день в історії Прочитано 508 разів
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Землетрус магнітудою 9 балів стався у Криму 11 вересня 1927-го. Він був найпотужнішим, що сколихнув півострів.

Про це повідомляє Крим.Реалії.

Перший землетрус трапився 26 червня 1927 року, проте не викликав серйозних руйнувань та жертв.

Натомість другий землетрус у ніч з 11 на 12 вересня був значно сильнішим. Викликав серйозніші наслідки. Негода завдала значних руйнувань будівлям. Цунамі фіксували у Ялті, Алупці та Гурзуфі.

Землетрус 11 вересня 1927-го приніс Криму чисельні руйнування Фото: ru.krymr.comОсередок вересневого розташовувався під морським дном на південь від Ялти та вздовж узбережжя. Він приніс із собою чисельні руйнування та різноманітні природні явища. Люди, що плавали на пароплавах розповідали, що судно йшло наче по камінню, а не по воді.

Також за 30 км. від Севастополя люди бачили вогняні стовпи, що супроводжувались сильними звуковими ефектами.

"На мисі Лукулл протягом 5 секунд зафіксований стовп полум'я, в Євпаторії - спалах вогню білого кольору на морі, в Севастополі спалах вогню висотою 500 м., шириною 2,7 км.", - писали у рапорті гідрографічного управління Чорноморського флоту.

Унаслідок землетрусу відбулися обвали й зсуви в горах. Протягом 11 годин відбулися 27 сильних поштовхів. За всі дні зареєстрували понад 200 поштовхів.

Спостерігалися й інші дивні явища. В районі селища Сімеїзу на поверхні води люди бачили кольорові плівки площею близько 1 га.

Села в передгірській та степовій частині Криму перетворились у руїни. Землетрус тривав кілька днів, згодом ще відчувалися його поштовхи. Тоді півострів покинули всі курортники.

Ще задовго до землетрусу погода давала перші ознаки. В середині літа температура морської води раптово опустилася до 12 градусів. За кілька днів до 11 вересня в Ялті у безвітряну погоду на морі йшли хвилі метрової висоти. Тварини помітно турбувалися й відмовлялися від корму. А вночі перед негодою рибалки чули гул на морі між Алуштою й Судаком.

Згодом про "Кримські землетруси" згадали в романі "Дванадцять стільців" Ільфа й Петрова.

Останнє редагування Середа, 11 вересня 2019 10:24