День пам’яті «кіборгів»: сьогодні Україна вшановує захисників Донецького аеропорту Рекомендовані

Четвер, 16 січня 2020 09:17 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Цей день в історії Прочитано 673 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
16 січня в Україні вшановують захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту 16 січня в Україні вшановують захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту

Сьогодні, 16 січня, в Україні вшановують захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року.

“Кіборги” вистояли, не встояв бетон”, – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.

21 січня 2015 року було ухвалене рішення відвести захисників з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони.

“Кіборгами” захисників аеропорту прозвали самі проросійські бойовики, які були вражені стійкістю та мужністю нескорених українців. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах.

Бійці героїчно захищали Донецький аеропорт протягом 243 днів. За цей час понад 100 українських військових загинули, ще півтисячі отримали поранення. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких, на жаль, посмертно.

Перший бій між українськими оборонцями та проросійськими бойовиками за встановлення контролю над Донецьким аеропортом відбувся наприкінці травня 2014 року. Того дня окупанти відступили, зазнавши важких втрат і на кілька місяців відмовились від штурму летовища. Восени 2014-го бойові дії відновилися у значно більшому масштабі…

За весь час оборони Донецького аеропорту загинуло понад 100 українських військових, близько 440 зазнали поранень. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких, на жаль, посмертно.

Вшануємо пам'ять героїв! Вони витримали – не витримав бетон!