Гопак 1953 рік . Унікальні кадри. Деякі з цих рухів вже не танцюють.

Четвер, 16 березня 2017 11:29 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(29 голосів)

Гопак з роками вироджується (втрачаються деякі бойові рухи).

Отакий рух як на 1:02 хвилині і на 1:18 хвилині - зараз вже не танцюють.

 

Тепер стосовно бойових прийомів... На 0:53 хвилині і на 0:58 хвилині і на 1:20 хвилині копняки у сидячому положенні. Якщо ти сидиш, а навколо тебе стоять вороги, то таким чином їх зненацька можна збити з ніг. І невигідне сидяче положення стає вигідним. Ворог не очікує, що жертва яка сидить зможе дати відсіч. 1:02 хвилина - розкрутка навколо осі з розставленими руками. Без шабель в руках цей рух для більшості людей не зрозумілий. Якщо танцюристу дати в руки шалюблю - рух стає відразу зрозумілим. Танцюрист перетворюється на небезпечного воїна, який косить ворогів шаблями навколо себе десятками. Прийом застосовувався якщо козака оточили. Точніше тактика в козаків така була - дати себе оточити а потім косити ворогів таким рухом.

Цей же рух танцюють пуштуни в Афганістані - нащадки скіфів саків так само як і наші козаки є нащадками скіфів саків.

Ось відео про гопак пуштунів Афганістану:

 

Така само тактика - дозволити себе оточити а потім косити ворогів у індійських сікхів - нащадків скіфів в Індії. Такі собі індійські козаки. Рух який на 1:39 хвилині (удари ногами) сикхи теж виконують в своєму бойовому мистецтві "гатка". На 2:01 хвилині чоловіки по бокам ставлять підніжки з сидячого положення. Мало яке бойове мистецтво може похвалитись наявністю бойових прийомів з сидячого положення!

3 коментарі

 • Коментувати введіть своє імя ...денис Вівторок, 15 серпня 2017 20:57 Автор введіть своє імя ...денис

  Це моя фотографія хлопців у стрибку. Прошу звязатися зі мною і вирішити питання про авторську винагороду. Бо ви порушуете закон України про Авторські права.

 • Коментувати Михайло Неділя, 19 березня 2017 11:03 Автор Михайло

  "Якщо ти сидиш, а навколо тебе стоять вороги, то таким чином їх зненацька можна збити з ніг. І невигідне сидяче положення стає вигідним."

  Клоунада якась

 • Коментувати Михайло. Субота, 18 березня 2017 17:00 Автор Михайло.

  Автору статті 2 бали за неправдиву інформацію. Якби Автор Ніна Петриківська хоча б один раз відвідала концерт народного ансамблю танцю ім. Вірського, то вона там побачила б і не такі рухи.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається