Польський волонтер на Черкащині реконструє козацький хутір XVIII ст

Середа, 19 липня 2017 19:14 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Польський волонтер на Черкащині реконструє козацький хутір XVIII ст. Фото: Скріншот з відео Польський волонтер на Черкащині реконструє козацький хутір XVIII ст. Фото: Скріншот з відео

У селі Стецівка Черкаської області розпочали реконструкцію стародавнього поселення XVIII століття. Над проектом працюють краєзнаєвці, волонтери та польський майстер Ян Жонса, який працює безкоштовно, передає “5 канал”.

Для проведення робіт використовують власні кошти, але загалом для повного відновлення стародавнього козацького поселення потрібно 5 мільйонів гривень.

Житель Польщі охоче відгукнувся допомогти у зведенні даху з очерету. Адже займався реконструкцією історичних поселень у декількох країнах світу. Наразі відбудували дві оселі й кілька комор. Згодом планують звести будинок священика.

За словами директора Національного історико-культурного заповідника “Чигирин”, на місці планується побудувати 15 осель. У половині будинку буде етнографічна експозиція, а в іншій частині люди матимуть можливість пожити в етносередовищі.

Як зазначається у XVIII столітті на цій території був хутір-зимівник запорізького козака Стеценка.