У неіснуючому українському селі в Польщі знімають кліп про тугу за рідним домом, про родинну історію та своє коріння

Понеділок, 19 лютого 2018 09:46 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
У неіснуючому українському селі в Польщі знімають кліп про тугу за рідним домом, про родинну історію та своє коріння У неіснуючому українському селі в Польщі знімають кліп про тугу за рідним домом, про родинну історію та своє коріння

17-18 лютого, у селі Князі в Польщі відбувались зйомки кліпу на пісню «Стук, стук. Там ще дзвонять дзвони…», яка говорить про тугу, сум та обов’язок пам’ятати про родинну історію, своє коріння. Це село внаслідок переселення українців у рамках Акціїі «Вісла» перестало існувати. Зараз там знаходяться руїни церкви. І саме в цьому місці молоді українці (в тому числі лемки) вирішили зняти відео.

6 3 1

12 2 1„З цим проектом є як з дзвоном. За линву від дзвону тягнеш раз, а дзвін дзвонить кілька разів, резонує. Цей проект теж буде резонувати, але нашим завданням є все ж таки пам’ятати щоб раз на якийсь час за цю линву тягнути,” – ділиться своїми враженнями від вчорашнього дня зйомок співавторка проекту та слів до пісні Кася Комар-Мацинська.

Вона зазначає, що ця зустріч – одна з тих, які запам’ятовуються на все життя.

Ми приєднуємось та закликаємо також підтримати проект фінансово і таким чином  долучитися до його творення – https://zrzutka.pl/uhrxcs

Члени зокрема українських та лемківських танцювальних колективів, хорів, етно, рок-гуртів та тетральних груп, які діють у Польщі, спільно знімають цей відеокліп.

«Кожен, незалежно від того, де живе, має право на власну ідентичність та розвиток своєї культури, поважаючи інших. Наша місія полягає в тому, щоб показати, що сучасне покоління поляків, лемків та українців хоче і може співпрацювати в гармонії та здорових стосунках, з взаємною толерантністю та акцептацією» – зазначають автори прокту.

4 3 1

 

16 1

 

9 2 1

Фото – Касі Комар-Мацинської.

 

Джерело: nasze-slowo.pl