У Німеччині знайшли посвідчення «агента Путіна»

Понеділок, 17 грудня 2018 16:59 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У Німеччині знайшли посвідчення Міністерства державної безпеки НДР, видане на ім'я нинішнього президента Росії Володимира Путіна. У Кремлі не виключають, що воно може бути справжнім.

Про знайдене посвідчення повідомляє німецька газета Bild.

1544524944 7611

У виданні зазначають, що знайшли документ в архівах відділу "Кадри та навчання" колишньої адміністрації Штазі в Дрездені через 28 років після "падіння" НДР.

Посвідчення підтверджує, що колишній офіцер КГБ Путін був також співробітником Служби державної безпеки НДР.

Посвідчення, підписане власноруч майором Путіном та було видане 31 грудня 1985 року, й термін його дії тривав до кінця 1989 року.

1544524945 9331

«Через 28 років після падіння НДР навіть Управління документування Штазі (BStU) вважало, що знає всі секрети. Але виявлені тепер документи підтверджують: колишній офіцер КДБ і нинішній кремлівський начальник Володимир Путін (66 років) до падіння (Берлінської - ред.) стіни був також співробітником сумнозвісної Служби державної безпеки!» - йдеться у статті.

1544524944 1311

Путін працював у Дрездені як агент КДБ з серпня 1985 року. У статті наводяться факти про цю сторінку його життя, а також фотографії, на яких він зображений з керівниками дрезденського відділу Штазі.

У свою чергу, російське видання ТАСС опублікувало реакцію Кремля. Зокрема, прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков повідомив, що посвідчення, цілком ймовірно, може бути справжнім.

"Як відомо, в той час, за часів Радянського Союзу, і КГБ і Штазі були партнерськими службами, тому, напевно, не можна виключати і такого обміну посвідченнями", - сказав Пєсков.

Путін з 1985 по 1990 рік працював в представництві КГБ в Дрездені.

За словами керівника дрезденського відділення по роботі з архівами Штазі Конрада Фельбера, з цим документом Путін міг безперешкодно проходити в установи органів держбезпеки НДР і не повинен був нікому видавати того, що працював на радянську спецслужбу. Це також полегшувало роботу Путіна з вербування агентів в колишній НДР.

Довідково. Штазі – Міністерство державної безпеки Німецької демократичної республіки – таємна поліція, контррозвідувальний і розвідувальний державний орган. НДР існувала з 1950 по 1990 рр.