У Ізраїлі жінка випадково знайшла дві статуї віком 1700 років

Субота, 05 січня 2019 01:47 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Жінка, яка прогулювалася поблизу Національного парку Бейт Шеан у Ізраїлі, що включає в себе археологічний парк древнього міста Скифополіс, випадково помітила, що із землі стирчать незвичні камені. Завдяки її спостережливості вдалося виявити два погруддя натуральної величини пізньоримського або ранньовізантійського періоду.

Про це повідомляє AFP.

Ізраїльська служба старожитностей (IAA) встановила, що їм близько 1700 років. Швидше за все, їх вимило з ґрунту внаслідок сильних дощів.

Як пояснив заступник директора департаменту запобігання крадіжкам ІАА, доктор Ейтан Кляйн, погруддя чоловіків були вирізьблені з місцевого вапняку в модному тоді східному стилі.

Зазвичай такі скульптури встановлювали поблизу, або у печері, де ховали покійників.

IAA повідомила, що в подяку за громадянську позицію жінка, яка знайшла бюсти, отримає подячний лист. Після завершення реставраційних та науково-дослідницьких робіт в лабораторії погруддя передадуть на зберігання у музей.

Інспектор департаменту запобігання крадіжкам ІАА Нір Діштельфельд зазначив, що дощі могли вимити й інші артефакти. Він звернувся до жителів міста з проханням повідомляти службу про такі випадки.