У Іспанії археологи виявили гробниці древніх воїнів-жінок

Четвер, 08 серпня 2019 08:34 Автор  Олег Максименко
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Археологи виявили 25 гробниць древніх воїнів неподалік міста Сьюдад-Реаля у Іспанії, які датуються III ст. до н.е.. У 2 з них знайшли поховання воїнів-жінок.

Іспанські вчені вивчили стародавній некрополь в районі пагорба Аларкосе поруч з містом Сьюдад-Реаль. В результаті були знайдені 25 гробниць, які належать представникам древньої військової знаті племені іберов. За припущенням фахівців, до своєї смерті люди брали участь в битві Другої пунічної війни.

Як наголошується, в цьому зіткненні загинув батько знаменитого Ганнібала – карфагенский полководець Гамількар Барка.

За словами вчених, названа частина стародавнього некрополя належить другій половині III століття до нашої ери. У той час Гамількар воював на Піренейському півострові.

1564398956 890765 1564406263 sumario normal recorte1 640x4341

Як зазначається – з 25 могил дві належать жінкам зі зброєю. У трьох похованнях знайшли багато предметів кінської упряжі, ювелірних прикрас і зброї. Це говорить про багатий обряд.

Іберійські мечі фалькати, знайдені у жіночих похованнях в Іспанії

Іберійські мечі фалькати, знайдені у жіночих похованнях в Іспанії

Також вчені виявили кістки 222 овець, що свідчать про принесення їх у жертву.

Дослідники підкреслюють, що при поховальному обряді в той час покійних аристократів спалювали, а їх прах зберігали в спеціальних посудинах.

А одна з могил, яка побудована з величезних кам’яних блоків, за припущенням учених, належить князю одного з іберських племен. Відомо, що Гамількар Барка загинув в битві з іберами у 228 році до н. е.

Давньоримський історик Аппіан розповів, що Гамилькара перемогли хитрістю. Ібери провали карфагенский лад биками, запряженими у вози з палаючими дровами.

"Ми не можемо встановити коли конкретно були вбиті ці ібери, але дуже приємно представити, що вони або були разом із карфагенянами, або боролись проти них на боці племені оріссів", - зазначив історик Давид Родрігес.