Польське радіо запускає сайт, присвячений українці Анні Валентинович - матері польської Солідарності

Понеділок, 19 серпня 2019 12:57 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Портал Польського радіо запускає веб-сайт присвячений відомій українці в Польщі - Анні Валентинович, засновниці незалежної профспілки "Солідарність

 

Про це повдомляє видання Наш вибір з посиланням на Польське радіо.

Анна Валентинович (у дівоцтві Ганна Любчик) походила з багатодітної української селянської родини. Вона поряд з екс-президентом Лехом Валенсою є однією з найбільш яскравих постатей профспілкового руху “Солідарність”, символом незламності та боротьби з комуністичним режимом.

Сайт AnnaWalentynowicz.polskieradio24.pl створено до 90-річчя від дня народження жінки. На його сторінках можна знайти багату колекцію записів і фотографій. "Записи голосу Анни Валентинович з архіву Польського радіо та архіву Польської редакції Радіо Вільна Європа, відеозаписи з її друзями і родиною. Перед нашою камерою виступають, зокрема, Януш Валентинович – син Анни, Анна Башановська та Кшиштоф Вишковський. Про переслідування комуністичної служби безпеки розповідає біограф Анни Валентинович професор Славомір Ценцкєвич", – говорить Бартломєй Маковський з polskieradio24.pl.  

Анна Валентинович (у дівоцтві Ганна Любчик) народилася 15 серпня 1929 року у селі Сінне (нині Садове) Рівненької області у багатодітній українській селянські родині. Під час Другої світової війни родина, у якої працювала Аня Любчик, виїхала з Волині в Центральну Польщу і забрала її з собою. Зв’язки зі своєю українською родиною Анна Любчик-Валентинович знайшла вже після падіння комуністичного режиму в Польщі і відновлення незалежності Української держави.

Анна Валентинович загинула 10 квітня 2010 року унаслідок авіакатастрофи Ту-154М неподалік Смоленська. Вона була у польській делегації, котра мала намір взяти участь у заходах до 70-их роковин Катинського злочину.

Анна Валентинович (у дівоцтві Ганна Любчик) народилася 1929 року у селі Сінне (нині Садове) Рівненької області у багатодітній українській селянські родині. Під час Другої світової війни родина, у якої працювала Аня Любчик, виїхала з Волині в Центральну Польщу і забрала її з собою. Зв’язки із своєю українською родиною Анна Любчик-Валентинович відновила вже після падіння комуністичного режиму в Польщі і відновлення української незалежності.

Нагадаємо, 20 липня 2018 року, Сейм Польщі прийняв Ухвалу, якою 2019 рік оголошено Роком Анни Валентинович.