Україні повернуть викрадений нацистами артефакт

Четвер, 05 вересня 2019 10:43 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Викрадену картину Паніна повертають зі США. Фото: "Цензор"" Викрадену картину Паніна повертають зі США. Фото: "Цензор""

9 вересня, у США представникам української сторони повернуть твір роботи українського художника Михайла Паніна «Таємний від’їзд Івана Грозного перед опричниною», втрачений Дніпропетровським художнім музеєм під час Другої світової війни.

Про це написала у блозі на "Цензор.нет" заступниця Міністра культури України Тамара Мазур.

Дніпропетровський художній музей втратив цю картину під час Другої світової війни

Наприкінці 2017 до Дніпропетровського художнього музею звернулася директорка аукціонного дому Potomack Company Анн Кранер. Виявилося, що на аукціоні заявили картину, яка зникла з музею у 1941 році.

Цю інформацію передали американській стороні з проханням зупинити продаж картини. Українська сторона має музейну документацію про приналежність картини музейному зібранню.

17 листопада 2017 року картину зняли з продажу. За підтримки Мінкультури, Дніпропетровський художній музей подав відповідні документи до відділу міжнародного поліцейського співробітництва Головного Управління Національної поліції в Дніпропетровській області щодо повернення музейного експонату.

Урочиста передача картини запланована на 9 вересня у приміщенні аукціонного дому Potomack Company. У ній візьмуть участь представники української сторони, ФБР та дарувальники твору.

"Ще раз повторю фрагмент свого виступу у травні цього року в Музеї Шевченка: «Для України є дуже важливим, що саме в ці непрості часи українське культурне надбання повертається на Батьківщину. Я сподіваюсь, що цей ланцюжок повернень наших артефактів й музейних предметів продовжуватиметься і стане гарною традицією", - зазначила Тамара Мазур.