В Україні розсекретили документи НКВС СРСР, які стосуються примусової депортації кримських татар, знущань і геноциду, який був вчинений радянським режимом

Четвер, 31 жовтня 2019 14:11 Автор  Олег Максименко
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Офіс президента передав Меджлісу кримськотатарського народу розсекречені документи НКВС СРСР, які стосуються депортації кримських татар у 1944 році.

Про це повідомляє Офіс президента.

Як повідомляється, заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов передав голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову донесення відділів НКВС СРСР датовані 1944 роком.

fc3d2f5c265ca5a06f0986a592cfc12e 1572516716 extra large1"Місяць тому під час експертизи, яку проводив Київський інститут судових експертиз, ми отримали інформацію та підтверджувальні документи, які стосуються примусової депортації кримських татар, тих знущань і геноциду, який був вчинений радянським режимом. Президент доручив правоохоронним органам зібрати та максимально систематизувати інформацію, яка є в архівах і яка досі не була оприлюднена", – сказав Смирнов.

Він сказав, що це перший етап оприлюднення розсекречених документів, пов’язаних з геноцидом кримськотатарського народу. Смирнов уточнив, що розсекречені документи містять інформацію про кількість людей, щодо яких застосовували тортури.

 

Разом з тим, Чубаров подякував Офісу президента за оприлюднення документів.

"Ці документи – донесення відділів НКВС СРСР. Не вперше ми отримуємо розсекречені документи з архівів України, з інших закладів. Для нас це дуже важливо, оскільки Верховна Рада ухвалила постанову, якою визнала насильницьку депортацію кримськотатарського народу геноцидом", – зазначив Чубаров.

Опубліковані Офісом президента документи НКВС СРСР налічують 87 сторінок. Ознайомитись з документами можна тут