У Бразилії знайшли могилу полковника армії УНР

Понеділок, 11 листопада 2019 10:26 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Владика Данило (Зелінський), ієрарх Української Православної Церкви у США, відшукав у містечку Куритиба в Бразилії, могилу відданого патріота і борця за Волю України - полковника Армії УНР Андрія Долуда.

Про це у своєму Facebook повідомив Член Національної спілки журналістів України, член Національної спілки краєзнавців України Андрій Ковальов.

369936011"У могилі Андрій Долуд похований разом із дружиною Євгенією. За могилою доглядає місцева українська родина Чайків. Щиро дякую Владиці Данилу за його важливу справу і молитву у пам'ять великого українця - Андрія Долуда. Дякую родині Чайків, які дбають про могилу родини Долудів! Це дуже важливо для України та її народу!" - зазначає Андрій Ковальов.

Він був командиром козацького загону імені Івана Ґонти Галицької армії у листопаді 1918, командиром 2-ї (Янівської) бригади 1-го Галицького корпусу УГА, начальником штабу Армії УНР Першого зимового походу, командир 5-ї Херсонської стрілецької дивізії Армії, уродженець містечка Плетений Ташлик на Кропивниччині.  

У 1942 році Андрій Долуд формально очолював так зване Українське Визвольне Військо, що формувалось у складі сухопутних сил німецької армії (Вермахту). З 1943 року очолював так званий Запорізький загін УВК (Ost-Nachschub-Bataillon 651) у складі Вермахту, який у 1945 р. увійшов до складу 2-ї Української дивізії УНР. У 1944 році - член Козацького штабу генерала Андрія Шкуро.

373760121

Також Андрій Долуд разом з полковником Дацківим були організаторами табору для українців в Ульмі. Після 1945 року Андрій Долуд емігрував до Латинської Америки.

Повідомляється, що Владика Данило відслужив на могилі полковника Долуда Панахиду. 

Крім того, Владика Данило відвідав могилу ще одного видатного українця, першого Українського Православного священнослужителя в Бразилії - о. Димитрія Сідлеського.

5587688951004528640 n1“Історичні миті... перед моїм відбуттям із Бразилії, Архієпископ Єремія завіз мене на відвідини місцевого цвинтаря в Папандуві, штат Санта Катаріна, де я мав нагоду відвідати місце поховання першого Українського Православного священнослужителя в Бразилії - о. Димитрія Сідлеського, котрого на служіння Українським Православним християнам Бразилії направив блаженної пам`яті митрополит Іоан (Теодорович)...”, - написав Владика Данило (Зелінський) на своїй сторінці у Facebook.

«Щиро дякую Владиці Данилу за його важливу справу і молитву у пам'ять великого українця - Андрія Долуда. Дякую родині Чайків, які дбають про могилу родини Долудів! Це дуже важливо для України і її народу!», - йдеться у дописі.