В Україні з'явилася електронна база з документами про загиблих у Другій світовій війні

П'ятниця, 17 січня 2020 07:09 Автор  Олег Максименко
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Зараз електронний ресурс акумулює відомості про радянських військовослужбовців з України, загиблих і зниклих безвісти, а також які поховані на її території. Та наразі містить 258 011 записів та 311 572 документів по Київській та Житомирській областях.

Про це повідомили в пресслужбі Національного музею історії України Другої світової війни.

"2020-й – рік 75-ліття роковин закінчення Другої світової війни. За радянськими нормативами цього ж таки року мав завершиться термін зберігання у військкоматах документів на загиблих. Що було б із ними далі, невідомо. Проте фахівці музею встигли зібрати й урятували унікальний документальний фонд, який нині налічує 10 тисяч архівних справ. А до того ж зробили його загальнодоступним, створивши електронну базу даних", – йдеться у повідомленні.

Як зазначають розробники, сайт допоможе відвідувачам установити долі зниклих безвісти родичів, знайти документи, пов’язані із загибеллю військовослужбовців, стане в пригоді дослідникам військової історії. Адже дослідникам вдалось упорядкувати розпорошені по військкоматах "похоронки" та облікові документи на пострадянських теренах.

"Наразі електронний ресурс акумулює відомості про радянських військовослужбовців з України, які загинули і зникли безвісти, а також поховані на її території. Містить 258 011 записів і 311 572 документи щодо Київської та Житомирської областей", - додають у нацмузеї.

Зазначається, що упродовж 2020 року буде викладено ще 110 тисяч записів і 120 тисяч документів. Також планується залучити до співпраці інші державні установи та створити на єдиній платформі всеукраїнського пошукового порталу загиблих комбатантів різних військових формувань періоду Другої світової війни.

Перейти до пошукового порталу загиблих у Другій світовій війні