Виявляється марка Timberland родом із Одеси!

Середа, 31 травня 2017 08:01 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Продукція фірми Timberland, особливо її жовті черевики, відома в усьому світі. Про існування цього бренду знає кожен, але мало хто знає історію заснування фірми. Але вона надзвичайно цікава і повчальна!

Виявляється, всесвітньо відому компанію заснував одеський єврей Натан Шварца! Він народився в 1902 році в сім'ї взуттєвого майстра. У ті часи життя євреїв в Російській імперії була важким, тому незадовго до початку Першої світової війни Шварци вирушили на пошуки кращого життя в Америку.

Йдучи шляхом батька, юний Натан теж освоїв ремесло чоботаря. У 16 років він влаштувався підмайстром в крихітну майстерню. Там Шварц кроїв шкіру, вирізав підметки і устілки, шив взуття, терпляче заробляючи і відкладаючи гроші ...

Лише до 50 років Натану вдалося зібрати достатньо коштів, щоб почати власну справу. У 1952 році він викупив половину акцій нікому не відомої компанії Abington Shoe Company з однойменного міста в Алабамі. І тут наш герой зумів проявити себе у всій красі!

Вже через 3 роки Натан Шварц викупив компанію цілком. Справи фірми йшли непогано, але спочатку вона нічим не вирізнялася з-поміж безлічі собі подібних, роблячи типові черевики того часу. Так тривало довгих 10 років, проте глава підприємства не сидів склавши руки.

Шварц і його сини щодня ламали голову над тим, як зробити ідеальні черевики. Вони мріяли створити водонепроникну взуття, але традиційні технології того часу не дозволяли це зробити. Доводилося експериментувати і придумувати способи вирішення проблеми.

3

Корінний перелом стався тоді, коли на скромній мануфактурі Шварца придумали технологію безшовного з'єднання гумової підошви з шкіряним верхом за допомогою спеціального преса. Тепер можна було ходити по дрібних калюжах, не боячись, що черевики моментально промокнуть!

Справи фірми пішли в гору, але Натан і не думав спочивати на лаврах, а продовжував думати над тим, як поліпшити продукцію і зробити «гарантовано непромокальні черевики». Ось що згадує про це онук Натана, сьогоднішній власник фірми Timberland Джеффрі Шварц:

«Мій батько весь час пропадав на фабриці разом з дідом. Коли вони поверталися додому, то продовжували розмови про те, як виробити шкіру, щоб вона стала відштовхувала воду. Вони прийшли до висновку, що бавовняні нитки не підходять і потрібні нейлонові, що шви повинні бути еластичними, але міцними, тому їх треба зробити потрійними, що клепки для шнурків повинні бути металевими, але не залізними, щоб вони не заіржавіли ... »

Нарешті в 1973 році були зроблені перші водонепроникні черевики Timberland. Коли Натан показав ідеальну взуття своїм рідним, один з онуків вигукнув: «Я ніколи в житті такі не одягну. Адже вони жовті! »Вирішуючи нагальні виробничі проблеми, ніхто навіть не подумав про колір ...

9

Колір черевиків з радістю б змінили, але такий відтінок виходив через специфічну обробку. До того ж шкіра для черевиків була вже заготовлена у великій кількості, тому довелося робити їх жовтими. Нове взуття отримала назву Timberland і, незважаючи на всі побоювання, стала популярною. Саме вона принесла всесвітню славу компанії Шварца!

11

Втім, цьому значною мірою сприяла удача. Спочатку продажі йшли досить мляво, незважаючи на видатне якість. І ось на фабриці з'явився італієць, який купив відразу 900 пар черевиків Timberland. Через рік він повернувся, і Шварц побоювався, що той приїхав з наміром повернути товар і повернути гроші. Але виявилося, що заповзятливий італієць приїхав за новою партією!

Саме цей торговець звернув колір в головна перевага. В Італії він проводив рекламні демонстрації: черевики Timberland піддавалися випробуванням в екстремальних умовах, потім їх мили і сушили на білизняний мотузці. Після звичайної мийки чорні від бруду боти знову ставали яскраво-жовтими, і цей контраст виробляв незабутнє враження на покупців!

13

Слава про жовті черевики стрімко розлетілася по світу, і відтепер цей колір став міцно асоціюватися з маркою Timberland. У 1978 році The Abington Shoe Company була перейменована в Timberland Co. А через 10 років компанія розширила виробництво, почавши випускати не тільки взуття, а й одяг.

12

Вадим Постернак

Джерело