Переможці у щорічних номінаціях «Українець Росії» та «Друг України в Росії» 2017-го року.

Понеділок, 25 грудня 2017 17:54 Автор 
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Визнані переможці у щорічних номінаціях «Українець Росії» та «Друг України в Росії» 2017-го року.


Шановні друзі!
Організаційний комітет «Громади українців Росії» в складі Наталі Литвиненко-Орлової (Мурманськ), Андрія Литвина (Петрозаводськ), Алли Акіменко (Суми) та Ігоря Роздобудька (Москва) оголошує про визначення переможців у щорічних номінаціях «Українець Росії» та «Друг України в Росії» 2017-го року.
Розуміючи складне та важке становище сучасного українства Росії, девізом цьогорічного визнання стало: «СМІЛИВІСТЬ та НАПОЛЕГЛИВІСТЬ у відстоюванні гідності України та українців в сучасній Росії».
Отже, переможцем у номінації «Українець Росії» 2017-го року визнано Лідію БЛИЗНОВУ (Білоус), керівника родинного гуртка «Збіжжя» з Омська. Протягом останніх років пані Лідія постійно виходить разом з онуком Грицьком на пікети та флешмоби в підтримку України, влаштовує українознавчі заходи в школах та дитячих садах Омська, брала участь у відкритті пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку в Новосибірську та відвідинах могили українського поета і громадського діяча Павла Грабовського в Тобольську.
Переможцями у номінації «Друг України в Росії» 2017-го року визнано заслужену артистку Росії та України Лію АХЕДЖАКОВУ (Москва) та правозахисника, дослідника історії політичного терору в СРСР Юрія ДМИТРІЄВА (Петрозаводськ). Тендітна, але непохитна Лія Ахеджакова не втомлюється демонструвати послідовну проукраїнську і антиімперську позицію, за що неодноразово отримувала погрози. Лія Ахеджакова підкреслює, що Росії є чому повчитися в України. Вона зазначає: попри те, що російський і український народи є братами, Україна «втекла» від Росії при першій же можливості. Це пов'язано з тим, що на українській землі ще пам'ятають табори Сталіна і Голодомор.
Весь нинішній рік утримується в СІЗО-1 («Тюремному замку») Петрозаводська Юрій Дмитрієв, дослідник, що багато зробив для відновлення пам’яті про українців, визначних та простих, що загинули 80 років тому, в листопаді 1937 р., в карельському Сандормосі. Але цей друг України не зламався під пресом російського кривосуддя. Юрій Олексійович в умовах ув'язнення продовжує напружено працювати над своєю книгою зі списками засланих, у тому числі з України («куркулів» із родинами тощо), значна кількість яких загинула. Активно веде листування. Кожне повідомлення проходить через цензуру. Та все ж Юрій у своїх листах висловлює підтримку українцям та іншим народам, які борються проти тоталітаризму, авторитаризму і імперськості.
Вітаємо переможців!
Також Організаційний комітет «Громади українців Росії» повідомляє про заснування нової, третьої щорічної номінації «Спадкоємці Української Гідності у Росії». У цій номінації ми визначатиме представників нового, молодого покоління українців Росії, в плідній праці яких сподіваємося побачити майбутнє нашої діаспори. Переможцем цьогорічної номінації «Спадкоємці Української Гідності у Росії» визнаний Грицько Кука, член родинного гуртка «Збіжжя» з Омська.
Тішимося і радіємо, що цей відважний хлопчина, народившись і проживаючи далеко за межами України так шанобливо і щемно-зворушливо ставиться до неї. Грицько цікавиться всім, що відбувається в Україні, приймає запрошення на участь у всіх конкурсах, які репрезентують Україну та підносять її імідж у Світах. Відтак, він один з переможців на читання творів Т. Г. Шевченка,
І. Я. Франка та всі його дитячі малюнки стверджують той факт, що Україна там – де живуть Українці. Разом з бабусею Грицько приймає участь у всіх етнографічно-просвітянських заходах в дитячих садках, школах, тощо. Грицько учасник флешмобів «За єдину Україну» та інших заходів, спрямованих на захист Вітчизни-України.

Шановні друзі – члени Громади Українців Росії, наші читачі! Сподіваємося, що лауреатів на високе звання «Українець Росії» та «Друг України в Росії» 2018-го року ми оберемо разом з вами! Тож пишіть, висловлюйте ваші пропозиції щодо гідних кандидатів на це звання протягом цього року. Разом – переможемо!
Організаційний комітет Громади українців Росії.
Січень 2018 року.