Канадець українського походження визнаний найкращим тренером НХЛ у сезоні-2018/2019

П'ятниця, 21 червня 2019 06:06 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Баррі Троць і його Jack Adams Trophy Баррі Троць і його Jack Adams Trophy

Канадський тренер «Нью-Йорк Айлендерс» Баррі Троць отримав Jack Adams Trophy, приз найкращому тренерові Національної хокейної ліги сезону-2018/2019.

Для 56-річного Троця таке визнання - друге в кар'єрі. Перший Jack Adams Trophy Баррі отримав у червні 2016-го, коли ще очолював «Вашингтон Кепіталз».

Баррі Троць народився 15 липня 1962 року в Манітобі. Родина Троців походить з села Равщина Сокальського району на Львівщині. Цими вихідними Орест та Ірина Троці святкували Трійцю в Українській церкві Давфина (штат Манітоба, Канада) й розмістили відповідні світлини у соцмережах. А їхній син Баррі через три дні вдруге став найкращим тренером НХЛ.

Сам Баррі Троць теж не забуває про своє коріння. Не далі як у січні цього року під час паузи на All Star Game видатний тренер відвідав рідне містечко Давфин, де проживає велика українська діаспора. Баррі погодився стати гостем традиційної Ukrainian Night.

1103384 5922844

Також Баррі Троць завітав у роздягальню хокеїстів клубу «Давфин Кінґз».

«До того всі хлопці жартували, що було б гарно, якби він до нас зайшов. Та коли це сталося і Троць ходив по нашій роздягальні, нам попадали щелепи», - сказав капітан «Кінґз» Рейлі Шамрай.

Очолюючи збірну Канади, Баррі приводив її до титулу чемпіонів світу-2003 і срібла світової першості-2009. У Національній хокейній лізі тренер Троць провів 19 сезонів. 15 з них - у складі «Нешвілл Предаторз». А торік Баррі на четвертому році роботи у «Вашингтон Кепіталз» привів клуб до здобуття Кубка Стенлі. Після завершення успішного сезону тренер залишив посаду через контрактну суперечку.

За підсумками сезону-2018/2019 «Нью-Йорк Айлендерс» Троця дійшов до півфіналу Східної конференції, де поступився 0:4 «Кароліні Гаррікейнз».

 

Джерело glavcom.ua