Ветеран АТО Ольга Бенда стала першою українкою, яка отримала медаль імені доктора Райнера Гільдебрандта за захист прав людини

Понеділок, 16 грудня 2019 09:05 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Ветерана АТО/ООС Ольгу Бенду (Тарасевич), яка втратила на війні кінцівку, нагородили медаллю імені доктора Райнера Гільдебрандта. Відтак, Ольга Бенда стала першою українкою в історії, яка отримала цю почесну нагороду за захист прав людини.

Вручення відзнаки відбулося в берлінському Музеї муру на знаменитому Checkpoint Charlie. Медаль Ользі вручав депутат Бундестагу, член українсько-німецької групи дружби, лідер ХДС Берліну Кай Вегнер.

2 result"Берлін відзначає героїв сучасної війни з Росією авторитетною міжнародною премією імені доктора Райнера Гільдебранда у галузі захисту прав людини, – написала на своїй сторінці у Фейсбук дружина Надзвичайного та Повноважного Посла України у ФРН Андрія Мельника пані Світлана Мельник. Висока комісія, до складу якої входить Генрі Кіссинджер, лорд Джеймс Дуглас-Хамільтон (колишній парламентар Великобританії), Йоахім Гаук (колишній Президент Німеччини), Бербель Болей (правозахисниця) та інші авторитетні політики та борці за права людини у світі, вирішили присудити цю нагороду Ользі, відзначаючи її боротьбу за свободу та незалежність України".

Світлана Мельник додала, що ця премія була заснована в 2004 році на честь відомого німецького борця за права людини, учасника антифашистського руху спротиву Райнера Гільдебрандта його вдовою Олександрою Гільдебрандт, директоркою Музею Берлінського Муру. Саме Олександра розмістила на фасаді музею ще у березні 2015 р. величезний плакат у формі прапору України з надписом російською та англійською мовами: «Владимир Путин, умерьте ваши геополитические амбиции и дайте свободу всей Украине».

"Треба мати таку силу, так хотіти свободи для Вітчизни, так любити, щоби наважитися на такий крок! Ольга – сильна жінка, добра, світла - чудова. Хочу, щоб всі були такими, з неї можна брати приклад!", - сказала Олександра Гільдебрандт, директорка музею та засновниця медалі, названої ім’ям її чоловіка, засновника музею та борця за права людини Райнера Гільдебрандта.

Ольга Бенда пішла на війну, коли її маленькому сину Дмитрику було ледь більше року. У складі 72-й окремої механізованої бригади у жовтні 2016 року розпочала службу в Авдіївці. Була кухаркою. Трагічний випадок із Олею трапився 14 травня 2017 року – на День матері. Тоді ворог вдосвіта почав обстрілювати українські позиції. Один із снарядів упав біля самісінької стіни будівлі, в котрій перебувала дівчина. Вона не пам’ятає, що далі відбувалося – отримала контузію, струс головного мозку, численні забиття м’яких тканин та втратила ногу, вберегти коліно вдалося лише завдяки тому, що жінка займалася спортом і мала міцні м’язи. 2019 року, Ольга Бенда подолала дистанцію Марафона морської піхоти Marine Corps Marathon. Українка стала не лише першою дівчиною в складі команди, яка представляла нашу державу, а й єдиною учасницею серед бійців, які бігли марафон з протезом на нозі.

0fc1d3397aaae794202aeb9aba51ded3 XL

Разом з Ольгою медаль отримав колишній член американської бригади в Берліні Денні Л'юїс Варрвік. Солдат армії США охороняв саме пункт переходу Чекпойнт Чарлі, кордон між Західним і Східним Берліном, на якому стоїть Музей муру.