×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з ID: 62
П'ятниця, 24 січня 2014 14:41

БЕРЕЖІТЬСЯ ВІД АГРЕСІЇ ТА СТРЕСУ… Рекомендовані

Автор
Оцініть матеріал!
(5 голосів)

Ситуації,що склалалися сьогодні в Україні, ми ще не переживали так щиро і разом за роки так званої незалежності. Головною проблемою людей стало «переварити», перенести ці переживання і не впадати в паніку.

Любі психологічні поради людям, які стоять на Майдані і вже охоплені масовим  стресом - не допоможуть. Коли ж все закінчится і конфлікт буде розв’язано, вони потребуватимуть термінової психологічної допомоги. Люди, які ж не приймають безпосередньої участі на Майдані, одержуючи інформацію через телебачення, пресу і радіо заражаються токсичною інформацією в 3 рази більше, що серйозно підриває їх здоров’я.

Тому людям, які страждають нервовими і сердечно-судинними хворобами краще цього не дивитися і не слухати. Навіть, коли здається, що все під контролем, на підсвідомому рівні, вони не зможуть фізично пережити такого адреналінового тиску. Їм допоможе молитва.

Сприйняті і непережиті емоції нікуди не діваються. Або вони руйнують організм з середини, або треба ці емоції передати іншим, через діалог, телефонні дзвінки, або інтернетні посилання. І тут треба добре подумати як сказати і в якій формі передати цю негативну інформацію, щоб не ввести людей в паніку і не наробити лиха. Можливо, цим ми можемо вбити людину, доводячи її до інсульту чи інфаркту. Ми, дорослі люди, маємо знати, що те що ми пишемо читають і молодь, і діти - тому по неволі стаємо відповідальними, за те, що пишемо.

Пам’ятайте, що словом можна вбити і лікувати.

Сьогоднішня ситуація в Україні травмує психіку здорової людини - чи учасника, чи спостерігача.

Є 5 перехідних стадій до адаптації нової реальності: 1-шок, 2-гнів, агресія; 3-боротьба, торги; 4-депресія, апатія; 5-прийняття конфлікту, усвідомлення та народження нових методів впливу і управління. Термін цих стадій діє від 1-12 місяців.

Тому для підтримки нашого імунітету і власного здоров’я  варто дотримуватися таких правил:
  1 - не допустити переохолодження, забезпечення теплом, гарячий чай, тепла ванна, аромотерапія, аромосвічки, спілкування з домашніми тваринами: кішки, собаки.
  2 - Підтримка один одного, діалог з рідними і друзями, однодумцями, читання книг, використання гумору.
 3 - дотримання повного режиму сну 6-8 год., активний відпочинок - ходьба, біг 3-5 км, медитації, музикотерапія.
 4 - Допомога слабшим і хворим людям. Читати висловлювання філософів, відомих людей. Аналізувати, думати, Не кидати слів на вітер. Молитися.
 І останнє - не драматизувати ситуацію!

Все нове, що входить в наше життя, потребує зусиль, емоцій, жертв, терпіння і поваги до всіх і до всього. Все міняється і проходить. В житті кожний з нас щось втрачає і щось здобуває. Все в житті має свою ціну. Головне в житті зберегти здоров’я, бо його не купиш ні за які мільйони.

БЕРЕЖІТЬСЯ ВІД АГРЕСІЇ ТА СТРЕСУ... і будьмо єдині, бо тільки в єдності наша сила !!!

Руслана Кореновська-Марич.
Практичний психолог. Італія.

Детальніше в цій категорії: « ПАЛОЧКА-ВИРУЧАЛОЧКА. Золото чи срібло? »