×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з ID: 62
Середа, 17 вересня 2014 08:01

Термінова психологічна допомога захисникам неньки - України. Рекомендовані

Автор
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

ТЕРМІНОВА ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА СОЛДАТАМ АТО, ДОБРОВОЛЬЦЯМ, ПОЛОНЕНИМ, ПОРАНЕНИМ.

 

Дорогі наші Визволителі, Чоловіки, Брати, Кохані, Діти!

На вашу долю випала нелегка дорога пізнання Добра і Зла, випробування власної сили волі, фізичної підготовки, умінь і знань на визвольну боротьбу, на захист своїх родин, на патріотизм за незалежність неньки - України.

Ви стали Героями своєї рідної землі,на якій ви зробили перші свої кроки до вдосконалення свого чоловічого призначення – ЗАХИЩАТИ, ВИЗВОЛЯТИ, ОБЕРІГАТИ... ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО ЦЕ!!!

Нелегка ваша дорога пролягла через війну. Сприйняті і пережиті емоції нікуди не діваються. Або вони руйнують організм з середини, або треба ці емоції передати іншим, через діалог, телефонні розмови, або інтернетні новини.

І тут треба добре подумати- як сказати і в якій формі передати цю негативну інформацію, щоб не ввести людей в паніку і не наробити лиха. Можливо, цим ми можемо вбити людину, доводячи її до інсульту чи інфаркту.

Ми, дорослі люди, маємо знати, що те, що ми пишемо читають і молодь, і діти - тому по неволі стаємо відповідальними, за те, що пишемо,захищаючи їх здоров’я.

Пам’ятайте, що словом можна вбити і лікувати!!!

Сьогоднішня ситуація в Україні травмує психіку здорової людини - чи учасника, чи спостерігача.

Є 6 перехідних стадій до адаптації нової реальності: 1-шок, 2-гнів, агресія; 3-боротьба, торги; 4-депресія, апатія; 5-прийняття конфлікту, усвідомлення та народження нових методів впливу і управління. 6-ПЕРЕМОГА над своїми страхами,повернення здоров’я, активна життєва позиція. Термін цих стадій діє від 1-12 місяців.

Ви стаєте Учителем Життя, Героєм Війни, Наставником Молодих. На вас дивляться діти, на вас рівняється молодь, вами гордиться родина. ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО ЦЕ!!!

Тому для підтримки вашого імунітету і власного здоров’я варто дотримуватися таких правил:

1 - не допускати переохолодження, забезпечення теплом, гарячий чай, тепла ванна, аромотерапія, аромосвічки, спілкування з домашніми тваринами: кішки, собаки, по можливості робота в сільському господарстві, біля тварин. Догляд за тілом, фізтерапія і медитація. Слухання любимих пісень.

2 - Підтримка один одного, діалог з рідними і друзями, однодумцями, читання книг, використання гумору. Можливо ведення власних щоденників,написання книг про пережите, чи малювання дасть змогу очистити ваш негативний досвід, який може стати людям у пригоді. Головне-не тримати це все у собі!

3 - Дотримання повного режиму сну 6-8 год., активний відпочинок - ходьба, біг 3-5 км, кваліфіковані розмови з психологами. Заняття різними видами спорту відволіче вас від сумних думок. Пам’ятайте, що можна жити і без руки і без ноги, якщо є голова на плечах, Багатьом відомі реальні історії життя інвалідів, які завдяки наполегливості і щоденних фізичних вправ стали чемпіонами, художниками, програмістами, вчителями. Ваш досвід неоціненний!

4 - Допомога слабшим і хворим людям. Читати висловлювання філософів, відомих людей. Аналізувати, думати, Не кидати слів на вітер. Молитися... це головні ліки для вас-розмова з Богом, з вашим Ангелем-Хранителем. Це додає сили, віри і любові до життя. Заради ваших рідних, батьків, дітей, коханих-варто ЖИТИ!!! Пам’ятайте про це!!!!

І останнє - не драматизувати ситуацію! Все нове, що входить в наше життя, потребує зусиль, емоцій, жертв, терпіння і поваги до всіх і до всього. Все міняється і проходить. В житті кожний з нас щось втрачає і щось здобуває. Все в житті має свою ціну. Головне в житті зберегти здоров’я, бо його не купиш ні за які мільйони. БЕРЕЖІТЬСЯ ВІД АГРЕСІЇ ТА СТРЕСУ... і будьмо єдині, бо тільки в єдності наша сила!!!

В країні йде війна, тому нам конче потрібно ВМІТИ ЖИТИ у воєнний час. Нам потрібно робити ВСЕ можливе, щоб перемога була якнайшвидше. Нам потрібно НАВЧИТИСЯ бачити зорі в калюжі. По іншому не виживемо.

Війна нас згуртувала, навчила патріотизму, показала реального ворога, заставила нас діяти, навчила відповідати за свою долю і долю своєї Батьківщини. Ми навчилися витримки, терпінню, взаємопідтримки. І це великий плюс... Війна заставила нас ДІЯТИ, бо вмирати бездумно-багато розуму не треба. Ось чому так потрібно бачити зорі в калюжах. Без віри важко жити на землі...

Кожний з нас у щось та вірить. У кожного своя віра... протилежність вірі- страх. Де є страх-там відсутня віра. Чи можна приймати правильні рішення під впливом страху? Звичайно,ні...кажуть віра-це місток між страхом і сміливістю... це усвідомлений процес, який вимірюється словами: ЖИВИ ТУТ І ЗАРАЗ. Бо минулого не повернеш...це твої уроки життя. А майбутнього ти не знаєш-його може і не бути завтра, тому живи сьогодні.

Віра допомагає йти вперед, не стояти на місці, не сумніватись і не переживати, бо все, що має статися вже написано в твоїй Книзі Життя.

Слід пам’ятати, що Бог дає страждання людині лише ті, які вона здатна витримати і побороти. Це робить тебе сильнішим.

Кожний з нас має мрії і їх варто реалізовувати крок за кроком, день за днем- в цьому допомагає віра. Вона дає і терпіння, і силу волі,можливості і час на їх виконання. Реалізовуючи їх ми ростемо, піднімаємось на вищий рівень віри-віри в себе, віри в Бога, віри в людей, віри в успіх.

І коли ця віра росте починаєш розуміти своє призначення в житті: для чого ти живеш, кому ти маєш стати вірою і опорою в житті. Твоя молитва стає сильнішою, цілющою, набуває магічної сили-творити чудеса.

Страхи навколо нас завжди були, є і будуть –але усвідомлення істини віри дає здатність пережити і перечекати важкі часи чи випробування, бо після ночі завжди приходить день, дає терпіння не приймати швидкісних рішень чи відмовитися від своєї мети.

Недарма кажуть: ранок мудріший за вечір.

Коли людина позбувається страху, перед нею відкривається великий простір вибору і дій. Пам’ятаєте, як у казці: і було три дороги... підеш направо-щастя знайдеш. Підеш наліво- друга знайдеш... а підеш прямо- себе знайдеш.

Все в житті треба сприймати по філософськи, зверху, зі сторони, з пташиного польоту.

От, наприклад, ми стоїмо в саду і бачимо лише кілька квітучих дерев, де гудять бджоли. Але коли ми соловейком піднімемось над великим садом-ми побачимо багато дерев де збиратимуть нектар з квітів тисячі бджіл. Так само із проблемою. Коли вона на одинці з тобою-здається, що вона найбільша і найважча. Та варто піднятися над проблемою вище і побачити інших людей, друзів, рідних, знайомих з їх проблемами-зрозуміємо, що їх є мільойни і вони набагато важчі і більші, як твоя проблема.

І тільки віра твоя допоможе побачити шляхи вирішення цієї проблеми. Не страх, не сумніви, не сльози- тільки ВІРА, НАДІЯ І ЛЮБОВ... БО ВСЕ В ЖИТТІ ТРЕБА РОБИТИ З ЛЮБОВ’Ю.

Це, як цукор і сіль до їжі. Все в житті треба робити усвідомленно, не спонтанно-«а якось воно буде»...

Тому що кожна ваша дія, почуття, слова навчають нас бути ЛЮДИНОЮ і у вірі своїй піднімають нас на вищий рівень особистісного росту. Тоді ми відчуваємо життя у всіх кольорах і відтінках. Погляньте на кольори природи, ми любуємося красою трав і квітів, річок і морів, лісів і гір, пташок і тварин. Так і життя кожного з нас має вигравати кольорами веселки. І думки наші мають бути гармонійні, і слова красиві, і дім наш має сяяти красою.

Тоді віра наша стане віночком польових квітів-оберегів у вашому Храмі Душі.

ВИ-НАШІ ГЕРОЇ 21 століття. ВИ – ГЕРОЇ Молодої Незалежної України.

Бережіть себе. Любіть себе і все наколо вас!!!

 

Руслана Марич-психолог