Волонтери відновлюють стару українську обсерваторію на горі Піп Іван Рекомендовані

Середа, 07 жовтня 2015 02:49 Автор  Орест Опубліковано в Віра
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Руїни обсерваторії на горі Піп-Іван Чорногірський на висоті 2028 метрів розчистили від сміття: там продовжуються роботи з відновлення будівлі. Волонтери організації “Карпатські стежки” (facebook.com/stezhky) також облаштували там кімнати для пункту рятувальників.

Активісти товариства планували за чотири дні, 23-26 вересня, відновити маркування маршрутів на Чорногірському хребті, проте погода стала на заваді. Тож члени туристичного товариства приєдналися до бригади будівельників, які проводять відновлювальні роботи в обсерваторії.

“Цього року будівельники розчищають периметр, де проходив кам’яний паркан, та планують його відновлення. Цими днями розчистили коридор, зібрали сміття, почали чистити від завалів та каміння приміщення старої котельні. Також облаштували кімнати, де планується створити високогірний пост рятівників”, – розповів Василь Фіцак.

Планується, що обсерваторія на горі Піп Іван у Карпатах відновить свою роботу у 2018 році. Відновлення покинутої астрономо-метеорологічної обсерваторії розпочалось коли стартував спільний українсько-польський проект за участю Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника і Варшавського університету.

Астрономічна і метеорологічна обсерваторія на вершині Піп Іван, звана також Білий Слон, – найвища споруда в Україні, в якій постійно жили й працювали люди (2028 м над рівнем моря). Обсерваторія діяла в 1938 – 1941 роках.