Маяки України, які варто побачити влітку

Понеділок, 27 червня 2016 03:54 Автор  Опубліковано в Віра
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Україна - морська держава, а символом моря та надії для усіх моряків є маяк. І маяки в Україні - прекрасні! Пропонуємо короткий огляд найцікавіших дороговказів моряків.

Чорноморський маяк

VhTnhcobY2w

Розташований в портовому місті Чорноморськ в Одеській область, висота – 19 м.

Воронцовський маяк

fD1fzZM4FF0

Розташований на краю Рейдового молу в Одеському порту. Висота – 26 м.

Тендрівський маяк

D0luMaHGN2s

Один з найважливіших маяків Чорного моря. Знаходиться на острові Тендра (Тендрівська коса), навпаки півострова Тарханкут.

Маяки на острові Джарилгач

23 0985 39857

На острові Джарилгач розташовано два маяка – старий і новий. Вік старого маяка налічує понад 100 років. За однією з легенд, його спроектував архітектор Ейфелевої вежі Гюстав Ейфель. Однак, згідно з фактами, авторство належить не самому майстру, а одному з його учнів. Новий маяк був побудований відносно недавно – в 1997 році.

Аджигольський маяк

fqbOa6BgLuc

Унікальний сітчастий сталевий маяк. Розташований в Херсонській області біля Південного берега Дніпровського лиману. Побудований в 1911 році за проектом інженера, академіка В. Г. Шухова. Висота – 64 м.

Санжійський маяк

V Ng5S8OPOk

Знаходиться у с. Санжійка на Одещині. Заснований у 1921 році. Старий будинок побудовано в 1956 році. Але біля маяка в результаті ерозії ґрунту часто траплялися обвали берега, тож у 2010 році нову будівлю маяка перенесли далі від берегової лінії, що підійшла до маяка занадто близько.