Острозький замок. Рівненська обл. Рекомендовані

Середа, 03 серпня 2016 00:15 Автор  Марта Патика Опубліковано в Віра
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У славному історичному місті Острозі знаходиться справжня перлина давньоруського мистецтва - Острозький замок.

Він був побудований на вершині невисокого пагорба за наказом князя Данила Острозького. Княжий замок став резиденцією родини Острозьких. Це були одні з найбагатших та найвпливовіших магнатів на Україні. Останній представник роду Василь Острозький побудував в Острозі греко-слов’янську школу, яка нині називається Острозькою академією. Була також створена при школі друкарня, де працював відомий друкар Іван Федоров. Він заснував перші друкарні в Україні, які мали велике значення у культурно-освітньому житті українського народу. Справжніми шедеврами друкарського мистецтва того часу стали його знаменита Острозька Біблія та перший підручник для початкового навчання грамоти "Буквар". Вже у 14-15 століттях Острог стає потужним культурним, освітнім й науковим центром Східної Європи.

Сьогодні Острозький замок є улюбленим місцем багатьох туристів. Розташування замку було досить вдалим – дві сторони споруди виходили на високий крутий схил, а інші дві відділялись від міста ровами. Замковий архітектурний комплекс складається зі старої Мурованої вежі, Нової башти, Богоявленського собору та дзвіниці.

Найдавнішою будівлею замкового комплексу є Мурована вежа. Ця споруда була одночасно і оборонною і житловою. У нижньому ярусі зберігалися припаси з їжею та питною водою. Поряд знаходився глибокий колодязь. За легендами, у ньому були потаємні ходи. Коли ви підійдете до цієї вежі, то, перше, що вас вразить, це товщина непробивних стін. Кам’яна кладка вічна! Суворість інтер’єру пом’якшується вже на третьому поверсі. Оскільки саме тут колись розташовувались невеличкі затишні кімнати. Ви побачите кабінет князя, меблі, кремезний стіл, а також унікальну колекцію ікон 15 – 18 століть.

У північній частині Замкової гори розташована Богоявленська церква, побудована у 15 столітті Василем Острозьким. Вона входила до оборонної системи замку, тому товщина її стін становить приблизно 3 метри. В нижній її частині можна побачити бійниці, а у верхній – широкий уступ для вартових.

Варто також оглянути третю пам’ятку замкового ансамблю – Нову вежу. Інколи її ще називають Круглою. Вона складається з трьох ярусів, на третьому з яких можна побачити лінії бійниць. Фігурні зубці в українському ренесансному стилі прикрашають верхній ярус башти. На території Острозького замку сьогодні знаходиться краєзнавчий музей, який вас вразить багатством цікавих експонатів.

Шляхетне волинське містечко Острог запрошує всіх відчути дух минулих епох й красу середньовічної твердині.

Останнє редагування Вівторок, 12 липня 2016 08:27