×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з ID: 2112

Відродження з небуття. Як відновлюють зруйновану старовинну козацьку церкву на Вінничині.

Середа, 26 жовтня 2016 12:07 Автор  Опубліковано в Віра
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

У селі Мала Ростівка Вінницької області занедбана та майже зруйнована стоїть старовинна дерев'яна козацька церква. Її очіувала сумна доля, якиби не місцевий фермер, який не зміг байдуже спостерігати за тою бідою, що наробили час та люди.

У селі проживає кілька сотень людей, однак немає храму: віряни ходять за два кілометри до сусіднього Чагова, - повідомляє vlasno.info

Але у Малій Ростівці таки є культова споруда, однак у аварійному стані: Покровська церква. Це козацький храм, зведений у XVIII столітті. Зараз дах провалився, бані зруйновані, але стіни ще міцні.

pokrovska tserkva 1

Хотіли побудувати нову, це обійшлося би дешевше, але вирішили таки відновити традиційне та українське,  розповідає місцевий фермер Микола Мотузюк.

"Станом на сьогодні вже підняли та вирівняли фундамент, зробили покриття із єврорубероїду. Наразі працюємо над підлогою, вона теж має бути дерев'яною; для збереження акустики. У майбутньому встановлення куполів та хрестів, вже замовили двері та дерев'яні вікна для храму, важливими залишаються і внутрішні роботи. Фресками розпишуть приблизно 140 квадратних метрів інтер'єру храму. Дах та підлога - із сосни, стіни - із дуба".

pokrovska tserkva 4

Моя бабуся мешкає у сусідньому селі. Відвідуючи її, ми завжди проходимо через Малу Ростівку, - згадує вінничанка Вікторія. "Змалечку ця церква приваблювала мене: здавалася якоюсь незвичайною, навіть містичною. Дуже прикро було, що вона помалу руйнується. Я справді щаслива, що її врешті реставрують. А якщо у ній проводитимуть богослужіння буде взагалі чудово, адже як мінімум у двох селах -  Великій та Малій Ростівці немає церков".

У ще невідреставрованому храмі вже провели дві служби, священник Української Православної Церкви Київського Патріархату приїздить із Чагова. На Покрову до ще не оновленого храму прийшло, за словами мецената, більше сотні селян.

Останнє редагування Середа, 26 жовтня 2016 12:27