Українська громада Страсбурґа переходить на григоріянський календар

Понеділок, 12 лютого 2018 14:37 Автор  Ольга Мельник Опубліковано в Віра
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Українська громада у Стразбурзі Українська громада у Стразбурзі

З 12 лютого 2018 року українська громада м.Страсбурґа у літургійних богослужіннях переходить на новий (григоріанський) календар.

Цьогоріч, з ініціативи о.Івана Дуфанця, душпастиря та Судового вікарія Єпархії Св. Володимира Великого, українська громада м.Страсбурґа, після попереднього опитування вірних, переходить на новий (григоріанський) календар у літургійних богослужіннях. Цей перехід є попереднім, “ad exsperimentum”. В контексті Єпархіяльної стратегії 2020. Пробний термін застосування нового календаря у богослужіннях триватиме 2 роки. У випадку позитивного досвіду застосування нового календаря, у 2020 році перехід відбудеться остаточно, - про це повідомляє Єпархія святого Володимира Великого у Парижі для українців греко–католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії.

Перехід на новий календар не першкоджатиме єднанню українців Страсбурґа зі своїми рідними в Україні.  У святкуванні головніших свят року вони єднатимуться зі своїми рідними в Україні через спільний почастунок.

Дата переходу визначена на понеділок, 12 лютого 2018 р., у перший день Великого Посту за григоріянським календарем.

У Паризькій Єпархії це вже є друга громада, яка перейшла на григоріанський календар. Першою громадою стали українці студенстського міста Лювен у Бельгії. Також громада м. Санліс має традицію святкувати Різдво Христове згідно григоріанскього та юліанського календаря, у питанні інших свят, вони дотримуються юліанського календаря.

Останнє редагування Понеділок, 12 лютого 2018 14:56