17 квітня відзначають Радоницю, яку в народі також називають Гробки або Батьківський день. Що не можна робити цього дня

Вівторок, 17 квітня 2018 07:57 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

17 квітня, Радониця (Радуниця) — особливий церковний свято, день поминання покійних.  Здійснюється на дев'ятий день після празника Пасхи, а назву отримав на честь всенародної радості у великодні дні. Радоницю в народі також називають Гробки і Батьківський день. У свято віруючі люди відправляються в храм, а потім на кладовище, щоб пом'янути там своїх покійних рідних. Що не можна робити на Радоницю-2018?

Варто почати з того, що напередодні свята потрібно відвідати кладовище та провести прибирання на могилах своїх близьких. У Батьківський день церква не вітає великі прибирання на кладовищах, оскільки про це важливо дбати заздалегідь.

На Радоницю насамперед варто відправитися до церкви, щоб помолитися там за своїх покійних родичів. Також потрібно подати заупокійну записку і поставити свічку.

Після служби в храмі необхідно відправитися на кладовище. Тут також важливо запалити свічку і прочитати молитву. По закінченню молитви потрібно присвятити хвилину мовчання спогадами про померлого.

На Радоницю потрібно приносити на цвинтарі квіти для прикраси могил: живі або штучні.

Що стосується заборон, на кладовищі не можна влаштовувати застілля. Потрібно не забувати, що поминати померлих можна лише великодніми пасками і яйцями, а не наїдатися будь-який інший їжею. Кладовище в першу чергу є місцем спочинку і роздумів.

Один з головних заборон Радониці - оплакування покійних, так як про них потрібно згадувати з теплом і тільки добрими словами, без смутку.

Не можна поминати покійних вином і горілкою, залишати алкоголь на могилах і кропити їх спиртним.

Також небажано ставити на підвіконня частування для покійних родичів, оскільки вони не потребують цього. Покійним потрібні лише молитви живих родичів про їх душі.

Найчастіше люди залишають на могилі якесь частування у вигляді паски, цукерок або яєць. Однак церква рекомендує віддати цю їжу жебракам і попросити їх помолитися за покійного.