Священний Синод Константинопольського Патріархату дозволив другий шлюб для священиків Рекомендовані

Середа, 05 вересня 2018 05:25 Автор  Опубліковано в Віра
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Дозвіл на другий шлюб не поширюється на тих, хто покидає своїх дружин і бажає одружуватися з іншою жінкою. 

 Про це повідомляє грецьке інформагенство "Ромфея".

Як повідомляється, кожен випадок буде розглядатися окремо Священним Синодом Вселенського Патріархату.

Протягом наступних кількох днів офіційний лист буде відправлено Вселенським Патріархом Варфоломієм з подробицями і вказівками.

Раніше за церковними правилами священик міг одружуватися лише раз. У разі смерті дружини або розлучення він повинен був або прийняти обітницю безшлюбності і продовжити служити, або стати ченцем, або залишити священство і тоді одружитися вдруге.

Константинопольський патріархат пропонував дозволити священикам повторний шлюб ще в 2016-му році на Крітському соборі, проте тоді всі помісні Православні церкви виступили проти.

Разом з тим, рішення Константинопольського Патріархату прокоментували в Українській Православній Церкві.

Заступник голови ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Миколай Данилевич назвав рішення «досить спірним» та яке «суперечить церковним канонам», а архієпископ Обухівський Іона вважає, що воно повторює рішення розкольників-оновленців 20-х років про другий шлюб священиків.

«Звичайно, всяке в житті буває і бувають винятки з правил, і іноді архієреї дозволяють заради користі для Церкви (якщо священик хороший і діяльний) або з поблажливості окремим священикам вступати в другий шлюб, але зводити винятки в ранг правила, напевно, це занадто. За церковними правилами, священик може одружитися лише один раз. Якщо щось не складається з дружиною, то священик або залишається целібатом та продовжує служити, або йде в монастир, або залишає священство й одружується вдруге», – пояснив заступник голови ВЗЦЗ протоієрей Миколай Данилевич на своїй сторінці у Facebook.

Він підкреслив, що це рішення Константинопольський Патріархат хотів імплементувати ще на Критському соборі в 2016 році. Проте всі Помісні Православні Церкви виступили тоді проти. За словами отця Миколая, особливо різко виступив тоді з цього питання митрополит Варшавський Сава.

«Тепер Константинополь все-таки ухвалив це рішення, але в рамках свого Патріархату, якщо вже не вийшло це зробити на всеправославному рівні», – додав він.

У свою чергу, намісник Троїцького Іонинського чоловічого монастиря в Києві архієпископ Обухівський Іона пояснив: «Ці тріскучі та пафосні слова були для того, щоб просто повторити рішення наших розкольників-оновленців 20-х років про другий шлюб священиків» та процитував документ: «Вселенський Патріархат несе відповідальність за повернення всіх ситуацій /речей/ в церковний і нормальний порядок, тому що тільки він має мудрість і благословення Церкви і Вселенських Соборів, щоб виконати цей високий і винятковий обов'язок…Якщо Вселенський Патріархат відмовляється від своїх обов'язків і йде від них, тоді Помісні Церкви будуть «вівцями без пастиря» (Матвія 9:36), нездатними до церковної ініціативи».